Sud_Chybou_bolo_ze_Depp_mesacne_utracal_az_2_miliony_2017

Bývalí obchodní manažéri Johnnyho Deppa v protižalobe herca uviedli, že jeho mesačné výdavky v hodnote viac ako 2 miliónov dolárov viedli k jeho nedávnym finančným problémom a dokonca hviezda ignoroval ich opakované varovania.

Protižaloba podaná u vrchného súdu v Los Angeles, od spoločnosti Management Group prichádza zhruba dva týždne po tom, čo Depp zažalovala túto firmu, keďže podľa jeho vyjadrení zanedbali starostlivosť o jeho majetok.

V súdnom procese sa uvádza, že Depp za nákup a údržbu 14 nehnuteľností, vrátane francúzskeho zámku a časť ostrova na Bahamách zaplatil viac ako 75 miliónov dolárov.

Ďalej sa uvádzalo, že Depp taktiež kúpil 45 metrovú luxusnú jachtu, lietal súkromnými lietadlami a kultivácia jeho zbierok výtvarného umenia a Hollywoodske rekvizity si pre údržbu vyžadovali 12 skladovacích zariadení.

Jachta Johnyho Deepa

Jachta Johnyho Deepa

Depp bol opakovane varovaný firmou že jeho výdavky sa dostávajú mimo kontrolu, ale ignoroval radu svojich bývalých poradcov, kde by skúsil dať svoje výdavky pod kontrolu. Taktiež “milióny” míňal na 45 luxusných automobilov. Jedným z nich Corvetta z roku 1959. Zároveň po celom svete mal 40 zamestnancov na plný úväzok, čo ho mesačne stálo 30 000 dolárov, vrátane svojej osobnej ochranky.

Sud_Chybou_bolo_ze_Depp_mesacne_utracal_az_2_miliony_2017_automobily

Na súde ďalej odznelo: “Samotný Depp je plne zodpovedný za akékoľvek finančné problémy v ktorých sa v súčasnosti ocitne.”

13. januára Depp žaloval vedenie skupiny o viac ako 25 miliónov dolárov, z dôvodu nevhodného riadenia majetku. Na súde taktiež uviedol, že spoločnosť údajne nedokázala včasne podať daňové priznanie Deppa, čo ho v penáloch stálo 5,7 milióna dolárov.

Súvisiace: Johnny Depp žaluje bývalých manažérov za miliónové straty

V protižalobe uviedli, že daňové priznania Deppa boli vždy podané včas a daň bola zaplatenou až v čase, kedy hviezda mala peniaze na ich uhradenie.

Spoločnosť sa starala o jeho financie od roku 1999 do začiatku roka 2016, čo je obzvlášť lukratívne obdobie jeho hereckej kariéry.

Počas tohto obdobia Depp prišiel ako hlavná postava série “Pirátov z Karibiku” a ďalších významných filmov, vrátane “Alenky v ríši divov” a filmu z roku 2005 “Charlieho továreň na čokoládu.”

Advokátska kancelária však okamžite nereagovala na e-mail a telefónne správy, kde žiadali o komentár.

V pritižalobe firma usiluje o uznanie sudcom, že Depp samotný je na vine za jeho finančné problémy a skupine na poplatkoch dlhuje 560 000 dolárov.

Dňa 13. januára, že od Deepa žiadajú aj splatenie poskytnutej pôžičky v hodnote 4,2 milióna dolárov.

Depp nie je jedinou hviezdou, ktorá zažalovala svojich správcov finančných prostriedkov.

Nicolas Cage zažaloval svojich bývalých obchodných manažérov za 20 miliónov dolárov, pre údajné nevhodné informovanie klienta, počas roka 2009 a manažér opäť pred súdom za svoje finančné problémy poukázal na rozsiahle výdavky herca. Prípad bol pred súdom aj vyriešený.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, AFP

Facebook komentár