Bohati_opat_minaju_a_tato_znacka_moze _ziskavat_2017

Zdá sa, že trh luxusu nachádza svoje dno a investori vsádzajú, že spoločnosti Tiffany z toho bude len získavať.

V nadväznosti, na viac ako rok stagnujúcich predajov v oblastí drahších tovarov, luxusné maloobchodné spoločnosti začínajú získať na sile. Compagnie Financière Richemont, ktorá vlastní značky ako Cartier, vo štvrtok zverejnila svoje najrobustnejší nárast štvrťročných tržieb za takmer tri roky.

Výsledky nasledovali po solídnej sade čísiel od materskej spoločnosti pre značku Louis Vuitton – LVMH, kde ich tržby v poslednom štvrťroku taktiež zrýchlili. Akcie spoločnosti Tiffany na začiatku piatkového obchodovania rástli o 2 percentá, čo nasledovalo 4 percentnom náraste vo štvrtok.

Súvisiace: Wall Street v oblasti luxusu nastolil nový trend

Cena akcií sa tak nachádza na úrovni 82 dolárov.

Ike Boruchow, ktorý je analytikom banky Wells Fargo investorom povedal: “Po rýchlom spomalení celosvetového trhu luxusu, ktorý začal (v druhej polovici roka 2015) sa objavujú trendy dopytu, ktoré predstavujú stabilizačný charakter, či už pre firmu Tiffany ako aj pre všeobecný trh luxusu.”

Boruchow pristúpil aj k zvýšeniu investičného ratingu na akcie Tiffany a je vhodné si všímať kategóriu prekrytia s konglomerátom šperkov – Richemont. Medzitým, značka Tiffany bude v roku 2017 čeliť lepšiemu výkonu, keďže by mala vidieť impulz zo strany silnejšej ekonomiky a vyššej hodnoty akciových trhov.

Bohati_opat_minaju_a_tato_znacka_moze _ziskavat_2017_tiffany

Napriek tomu to pre Tiffany nebude predstavovať hladké plachtenie, keďže ich hlavná predajňa sídli hneď vedľa Trump Tower (v New Yorku). Tento obchod na Piatej Avenue predstavuje zhruba 10 percent svojich celkových príjmov a bude čeliť znižovaniu návštevnosti z dôvodu prítomnosti polície a dopravných obmedzení, čo podľa očakávaní bude mať jednoznačný vplyv na výsledky Tiffany.

Kým v oznámení okolo ich výsledkov za tretí štvrťrok, vedúci predstavitelia spoločnosti Tiffany uviedli, že vidia “nepriaznivý účinok” na prevádzku tohto obchodu, avšak ich celoročný výhľad ponechávajú na nezmenenej úrovni.

Súvisiace: Aký luxus nakupujú veľmi bohatí? Automobily a len automobily!

Tiffany sa taktiež snaží spojiť aj s generáciou milénia. A dokonca aj keď trh luxusu vykazuje známky stabilizácie, posledná správa od spoločností Bain a Altagamma ukazuje, že bohatí spotrebitelia radšej míňajú svoj majetok na cestovanie, vína, šperky a kabelky.

Tento luxusný klenotník typicky ohlasuje jeho vianočné predaje ešte pred oznámením výsledkov. Wall Street očakáva, že tržby spoločnosti Tiffany vzrastú o 1,4 percenta, pričom tržby by mali dosiahnuť úroveň 1,23 miliárd dolárov. Rovnakú zhodu odhadu ponúka aj agentúra Thomson Reuters, keďže predpovedajú pokles zisku na akciu o 1,4 percenta, na 1,44 dolárov za akciu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Fortune

Facebook komentár