Bill Hubard – hlavný ekonóm

Bill Hubard nastúpil do Morgan Guaranty Trust of New York v auguste 1971 ako obchodník s dlhopismi a uskutočnil jeden z prvých obchodov s pôvodným 30-ročným dlhopisom. John Mack zo spoločnosti F.S. Smithers si Hubarda neskôr priviedol, aby robil rizikovú arbitráž/cenné papiere kryté hypotékami (angl. „morgage-backed securities“, skr. MBS). Vo výskumnom týme boli ekonómovia McCarthy-Crisanti-Maffei (MCM), Robert Reid (Reid Thunberg) a Larry Kudlow (CNBC). Hubard založil MaxCor (1978) s Brucom Maxwellom a zrealizoval dohodu o spätnom odkupe amerických vládnych dlhopisov ako jeden z prvých vládnych maklérov pre repo zmluvy v New Yorku a 7 rokov pôsobil ako maklér v spoločnosti Salomon Brothers a John Merriwether. V roku 1981 pomáhal zrealizovať prvý asset swap medzi Citicorp a Detroit Edison.

V januári 1987 sa Hubard presťahoval do Londýna, kde sa stal svedkom ničivej búrky a krachu na burze (Čierny pondelok). Riadil skupinu Aktíva-Pasíva pre RZB-Austria, čo bolo odrazovým mostíkom pre presun do talianskych swapov v ICAP s Michaelom Spencerom. Hubard odišiel do dôchodku v roku 1995, viedol školenia v LIFFE a LSE na čo ho v roku 1997 kontaktoval Michael Bloomberg aby založil a riadil program interných školení. O necelé 2 roky neskôr bol Hubbard požiadaný, aby viedol sériu školení pre menej skúsených v televíznom programe Bloomberg TV. V novembri 1999 sa stal členom tímu pre otázky počtu pracovných miest mimo poľnohospodárstva. Nakoniec pôsobil v Bloomberg Big Board. Nasledovali 2 roky na pozícii ekonomického komentátora pre CNBC-TV (Europe) a v januári 2006 odyšiel do dôchodku.

Na dôchodku strávil Hubard 7 mesiacov písaním práce s názvom „Financialization of Commodities“ pre IFR/ThomsonReuters (máj 2007 – november 2007). Od kedy nastúpil do Markets.com ako hlavný ekonóm, bol Hubard každý týždeň hosťom vysielania Bloomberg TV (Londýn/Bombaj/Istambul) a pravidelne sa objavuje aj v CNBC TV (Londýn/Naí Dillí/Dubaj), BBC World Services a France 24.

Bill Hubbard príde do Bratislavy už o necelé dva týždne, a to 22. marca 2014. Počas svojej návštevy Bratislavy vystúpi v konferenčných priesotoroch v hoteli Sheraton. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vypočuť si jedného z naujznávanejších finančných odborníkov.

UŽ ZOSTÁVAJÚ IBA POSLEDNÉ MIESTA!

Zaregistujte sa BEZPLATNE TU.

Facebook komentár