Spoločnosť New York Times zaznamenala vysoký nárast v oblasti digitálnych predplatiteľov a výnosov z reklamy.

Spoločnosť New York Times zaznamenala vysoký nárast v oblasti digitálnych predplatiteľov a výnosov z reklamy.

Príjmy tlačových médií sa už niekoľko rokov znižujú, ale digitálne predstavujú záchranu priemyslu, keďže nakoniec vykazujú výrazný pozitívny vplyv na výnosy týchto spoločností.

V poslednej dobe sa tradičné novinové spoločnosti, ako napríklad New York Times, McClatchy a Gannett mohli oprieť o rast digitálnych výnosov, čo sa blíži k bodu, v ktorom môžu vykompenzovať niektoré straty, ktoré im unikajú z tlače.

Spoločnosť Gannett je uprostred digitálnej transformácie a počas tohto týždňa uviedla, že v rámci výsledkov za štvrtý štvrťrok, digitálne príjmy dosiahli úroveň 1 miliardy dolárov, čo predstavuje 32% celkových príjmov a jedná sa o medziročné navýšenie o 26%.

Riaditeľ spoločnosti Gannett – Robert Dickey uviedol, že digitálne reklamy predstavujú 40% celkových výnosov z reklám, čím je spoločnosť na dobrej ceste k dosiahnutiu svojho digitálneho cieľa, kde by z celkových príjmov z reklamy mali dosiahnuť viac ako 50%.

Súvisiace: Stratégie mobilných aplikácií, ktorými si získavajú Vašu pozornosť

To všetko sa zatiaľ deje, uprostred tlakov ktorým teito firmy čelia u svojich tradičným výnosov.

Minulý týždeň generálny riaditeľ spoločnosti McClatchy – Craig Forman, analytikom počas štvrťročného konferenčného hovoru spoločnosti povedal, že pre rok 2018 očakáva, že spoločnosť dosiahne miesto, v ktorom výnosy z digitálnych reklám prekročia výnosy z tlačovej reklamy.

Spoločnosť McClatchy tiež zaznamenala rekordný nárast digitálneho predplatného, takmer o 24%, na 103 000 predplatiteľov digitálnych služieb.

Forman podľa prepisu agentúry FactSet poznamenal: “Niekedy prekvapuje ľudí, že menej ako 25 centov z každého dolára, na príjmy v spoločnosti McClatchy pochádza z tlačovej novinovej reklamy,” … “Naše digitálne výnosy z reklamy len za rok vzrástli o 9,8%, čo pomohlo kompenzovať pretrvávajúce poklesy tlačovej inzercie v celom odvetví.

“Cesta k transformácii nie je jednoduchá. A zatiaľ čo máme pred sebou ešte veľa práce, budeme aj naďalej dosahovať strategické zisky. ”

Začiatkom tohto roka spoločnosť New York Times uviedla, že silné príjmy z digitálneho predplatného pomohli vylepšiť výsledky za štvrtý štvrťrok, čo pomohlo dosiahnuť upravený prevádzkový zisk až do výšky 108,3 miliónov dolárov v porovnaní s predchádzajúcim rokom na hodnotu 95,7 milióna dolárov.

Výkonný riaditeľ Mark Thompson uviedol, že za celý daňový rok 2017 príjmy z digitálnej reklamy vzrástli o dvojciferné čísla, zatiaľ čo tlačová reklama aj naďalej čelila poklesu.

Thompson počas štvrťročného konferenčného hovoru spoločnosti, poznamenal: “Na konci roku 2015 sme si stanovili cieľ zdvojnásobiť naše digitálne výnosy z viac ako 400 miliónov dolárov na najmenej 800 miliónov dolárov a stanovili sme na to časový rámec piatich rokov,” … “Na konci roka 2017 (teda 2 roky pred dosiahnutím našich 5 rokov), digitálne výnosy z videí, digitálne reklamy, on-line predplatiteľov a ďalšie menšie, čisto digitálne zdroje príjmov, predstavovali 607 miliónov dolárov.

Súvisiace: Najviac zobrazované značky sveta na sociálnych sieťach

“Skutočnou veľkou zmenou za posledný rok bolo uznanie digitálnych platforiem, spotrebiteľmi, keďže sa vo väčšej miere prihlasujú on-line ako kedykoľvek predtým.”

Akcie spoločnosti New York Times za posledných 12 mesiacov získali 62%, zatiaľ čo akcie spoločnosti Gannett sa zvýšili o viac ako 15% a akcie spoločnosti McClatchy sa znížili takmer o 26%. Pre porovnanie, americký akciový index S&P 500 sa v tomto období nachádza v zisku takmer 16%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, WSJ

Facebook komentár