3_4_uzivatelov_Internetu_budu_do_roku_2025_pouzivat_svoje_smartfony

Takmer tri štvrtiny (72,6%) používateľov internetu budú mať do roku 2025 prístup na internet výlučne prostredníctvom svojich smartfónov, čo predstavuje približne 3,7 miliardy ľudí.

Podľa nedávno zverejnenej prognózy, Svetovým výskumným strediskom pre výskum reklamy (WARC), s použitím údajov Asociácie GSMA (750 operátorov), sa očakáva, že do roku 2025 bude mať prístup k internetu cez smartphone a počítač. Šesťdesiatdeväť miliónov bude mať prístup na internet len prostredníctvom počítača.

WARC odhaduje, že približne 2 miliardy ľudí momentálne pristupuje na internete len prostredníctvom svojho smartphonu, čo sa rovná 51 percentám globálnej základne 3,9 mobilných používateľov.

Väčšina rastu v používaní inteligentných telefónov bude pochádzať z Číny, Indie, Indonézie, Nigérie a Pakistanu, ale do roku 2025 ešte bude 2,4 miliardy ľudí, ktorí nevlastnia mobilný telefón.

Tieto údaje predstavujú obrovské možnosti pre podniky ohľadom predaja produktov prostredníctvom mobilného internetu – už v roku 2018 bolo vynaložených 101 miliárd dolárov prostredníctvom mobilných aplikácií (podľa správy spoločnosti App Annie). Čína predstavovala takmer 40 percent týchto výdavkov, ktoré zahŕňali platené sťahovanie, nákupy v aplikáciách a poplatky za predplatné, pričom väčšina peňazí sa vynaložila na hry.

Súvisiace: 20 internetových gigantov ktoré vládli Internetu (1998-súčasnosť)

Technológia piatej generácie, alebo 5G, ktorá sa začne rozširovať v tomto roku, zlepší rýchlosť sťahovania, čo znamená, že videá bude možné ľahšie sledovať pomocou smartphonu. Správa WARC uvádza: “Inzerenti budú môcť toto publikum osloviť vysokokvalitnou … reklamou v takmer neustálom spojení.” Na výstave spotrebnej elektroniky v Las Vegas začiatkom tohto mesiaca podporili mobilné spoločnosti svoje 5G siete, kde dokonca generálny riaditeľ spoločnosti Verizon – Hans Vestberg to v porovnaní s možnosťami 4G označil za ” kvantový skok”. Len nedávno spoločnosti IBM a Vodafone oznámili partnerstvo, ktorého cieľom je pomôcť Európe vyrovnať sa s Čínou a USA z hľadiska služieb 5G.

Mobile vs. TV

Predpokladá sa, že spoločnosti budú do konca roku 2019 v omnoho väčšej miere investovať do reklamy svojich produktov prostredníctvom inteligentného telefónu ako v televízii – ak sa zachovajú súčasné miery rastu – podľa údajov WARC v 12 krajinách vrátane USA, Veľkej Británie a Číny. Podniky v roku 2018 vynaložili 137,9 miliárd dolárov na reklamu cez smartphone, čo je 35,36 dolárov na používateľa.

Reklama prostredníctvom sociálnych médií na inteligentných telefónoch je najobľúbenejším spôsobom, ako osloviť spotrebiteľov v regiónoch Európy, Stredného východu a Afriky (EMEA) ako aj Ázie a Pacifiku (APAC), ktoré zistili výsledky marcovej (2018) správy WARC, pričom videoreklamy prichádzajú na druhé miesto, po ktorej nasleduje vyhľadávanie v mobilných zariadeniach.

Čas strávený na smartphonoch je nastavený tak, aby prevýšil hodiny strávené pri prístupe na internet z počítačov. Očakáva sa, že ľudia na svojom smartfóne strávia každý deň 3 hodiny a 22 minút, pričom po prvýkrát prekonajú čas strávený on-line prostredníctvom počítača, notebooku alebo tabletu, čo bude predstavovať pokles z 3 hodíny 19 minút – rozdiel 9 minút.

Súvisiace: Google: Juhovýchodná Ázia patrí medzi najrýchlejšie rastúce internetové regióny sveta

Hoci ľudia pravdepodobne trávia viac času na svojich telefónoch – kľúčový faktor pre inzerentov – blokovanie reklám je stále problémom: 24 percent ľudí v Spojených štátoch používalo blokovanie reklám u mobilného telefónu v prvej polovici roka 2018, čo je podobný rozsah ako v Španielsku (24%) a o niečo viac ako vo Veľkej Británii, Taliansku a Nemecku (všetkých 21%). Avšak marketéri robia dobre, aby sa ubezpečili, že ich mobilné aplikácie sú v poriadku, pretože väčšina blokovania reklám sa uskutočňuje na webových stránkach prostredníctvom aplikácií.

Zatiaľ čo hodiny a reklamné doláre vynaložené na mobilné zariadenia sa pravdepodobne zvýšia, hlavnou otázkou je, či ľudia skutočne uvidia všetky tieto reklamy, čo môže byť sporné. Iba približne polovica mobilných grafických reklám (nie videí) spĺňa minimálny štandard, podľa ktorého je polovica reklamy viditeľná po dobu jednej sekundu, podľa údajov spoločnosti Integral Ad Science, ktorú uviedol WARC.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár