Akcie-Evergrande-sa-prepadli-az-o-87 %-po-obnoveni-obchodovania-top

Akcie najzadlženejšieho developera na svete – China Evergrande Group sa v dnešnom dni pri otvorení obchodovania prepadli až o 87 % a obchodovali sa tak prvýkrát od 21. marca 2022.

Akcie v pondelok klesli až na 22 hongkonských centov v porovnaní s ich posledným zatvorením na úrovni 1,65 hongkonského dolára za akciu, počas 18. marca 2022.

K obnoveniu obchodovania došlo v čase, keď spoločnosť za šesť mesiacov do konca júna vykázala stratu 39,25 miliardy jüanov (5,38 miliardy dolárov), čo predstavuje menšiu strata v porovnaní so stratou vo výške 86,17 miliardy jüanov v rovnakom období pred rokom.

Príjmy dosiahli hodnotu 128,81 miliardy jüanov, čo predstavuje nárast z 89,28 miliárd jüanov v júni 2022.

1-mesačný vývoj akcií developera Evergrande
Akcie-Evergrande-sa-prepadli-az-o-87 %-po-obnoveni-obchodovania-graf

Čínska skupina v júli požiadala spoločnosť na americkom súde o bankrotovú ochranu podľa kapitoly 15, ktorá chráni jej majetok v USA pred veriteľmi, kým sa pracuje na reštrukturalizácii v iných krajinách.

Vo svojom podaní na hongkonskú burzu spoločnosť Evergrande odhalila, že k júnu tohto roka mala celkové záväzky vo výške 2,39 bilióna jüanov, čo je o niečo menej ako 2,44 bilióna jüanov za šesť mesiacov do 30. júna 2022.

K júnu mala spoločnosť Evergrande celkové aktíva vo výške 1,74 bilióna jüanov vrátane celkovej hotovosti, peňažných ekvivalentov a obmedzenej hotovosti v objem 13,4 miliardy jüanov.

Firma Evergrande v roku 2021 svoje záväzky nesplácala a v marci oznámila program reštrukturalizácie zahraničného dlhu, keďže mala problémy s dokončením projektov a splácaním záväzkov voči dodávateľom a veriteľom.

Súvisiace:
Ďalší realitný gigant z Číny varuje pred stratou 7,6 miliardy
Evergrande: Krízou postihnutý čínsky realitný gigant v strate až 81 miliárd!

Začiatkom tohto roka, spoločnosť vo svojej správe o dlhodobom hospodárskom výsledku vykázala kombinovanú stratu vo výške 81 miliárd jüanov.

Čisté straty za roky 2021 a 2022 podľa vyjadrení spoločnosti predstavovali 476 miliárd jüanov a 105,9 miliardy jüanov v dôsledku odpisov nehnuteľností, vrátenia pozemkov, strát z finančných aktív a finančných nákladov.

V roku 2020, pred tým, ako sa spoločnosť dostala do platobnej neschopnosti, Evergrande vykázala čistý zisk vo výške 8,1 miliardy jüanov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár