Akcie_spolocnosti_GoPro_prepadaju_takmer_o_20%

Akcie spoločnosti GoPro po bežnom obchodovaní prepadajú takmer o 20% potom, čo oznámila oneskorenie dodávok niektorých svojich nových kamier.

Generálny riaditeľ Nick Woodman v konferenčnom hovore s analytikmi uviedol, že oneskorenia výroby posunú dostupnosť kamier späť do štvrtého štvrťroku, namiesto tretieho štvrťroku, ako sa pôvodne plánovalo.

Toto oneskorenie viedlo spoločnosť GoPro k zníženiu rozsahu odhadov príjmov v druhej polovici roka na 680 až 715 miliónov dolárov alebo k medziročnému rastu o približne 7% až 9%. Predtým bol predpovedaný rast v druhej polovici v rozsahu 9% až 12%.

V dôsledku oneskorenia výroby, odhaduje očakávania hrubej marže bez GAAP na hodnote 36,5% (plus alebo mínus 50 bázických bodov) z 37,5% (plus alebo mínus 50 bps).

V utorok táto spoločnosť, založená v Silicon Valley oznámila svoju sériu kamier HERO8.

Akcie spoločnosti GoPro za posledný mesiac, do dnešného dňa vzrástli o 39% v porovnaní s nárastom všeobecného akciové indexu S&P 500 o 0,6%.

GoPro sa snaží odlíšiť svoje prémiové produkty od smartfónov s pokročilými fotoaparátmi, a to prostredníctvom svojho hlavného produktu HERO a sférickej kamery Fusion, pretože sa snaží nalákala práve akčných jednotlivcov.

V utorok spoločnosť uviedla na trh spomínanú Hero8 Black za cenu 399 dolárov a novú kameru GoPro MAX s dvoma objektívmi za 499 dolárov. Taktiež znížila cenu svojho najpredávanejšieho produktu Hero7 Black, ktorý bol na trh uvedený v priebehu minulého roka.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár