Michael Bloomberg.

Michael Bloomberg.

Michael Bloomberg by predal svoju finančno-informačnú a mediálnu spoločnosť, ak by bol zvolený za prezidenta v snahe byť „na druhej strane spektra, toho kde sa v týchto otázkach nachádza Donald Trump.“

Tieto komentáre poradcu jeho kampane prichádzajú uprostred paľby útokov na Bloomberga od jeho demokratických súperov o tom, ako využil obrovské bohatstvo, ktoré vybudoval cez spoločnosť Bloomberg LP, na príval rozsiahlej reklamy a obrovský personál kampane v prezidentských voľbách USA do roku 2020.

Poradca pre kampaň Bloomberga – Tim O’Brien, v utorok poznamenal: „Nedôjde k zámene s tým, že by niektorý z jeho finančných majetkov presiahol hranicu medzi verejnou službou a osobným ziskom.“

Dodal: “Budeme na opačnej strane od miesta, kde sa v týchto otázkach nachádza Donald Trump, pretože Donald Trump predstavuje finančný konflikt záujmov.”

Trump presunul jeho firmu do trustu, ktorú vedú jeho dospelí synovia. Trump sa tak úplne nezbavil Trump Organization, čo vedie k kritike, že profituje zo svojho postu prezidentsta, keď zahraničný členovia delegácií si objednali izby v jeho hoteli vo Washingtone alebo v ďalších jeho nehnuteľnostiach. Trump sa tiež pokúsil usporiadať ďalší samit G7 vo svojom hoteli v Dorale mimo Miami, ale po kritike ustúpil.

O’Brienove posledné vyjadrenia odrážajú to, čo povedal Bloomberg v roku 2018, keď sa ho opýtali, čo by so svojou spoločnosťou urobil, ak by kandidoval na prezidenta a vyhral.

Súvisiace: Ako sa Michael Bloomberg stal najbohatším jednotlivcom v médiách

V tom čase v rozhovore pre Radio Iowa, poznamenal: „Spoločnosť by buď prešla do trustu, alebo by som ju predal,“ … “Ale myslím si, že v mojom veku, ak bude predaj možný, urobím to.”

Bloomberg dodal: „V určitom okamihu aj tak zomriem, takže to chcem urobiť ešte predtým.“

Bývalý starosta mesta New York sa sústreďuje na súboje v štátoch, ktoré budú v marci prebiehať v Super utorok. Počas tzv. stredajšej demokratickej prezidentskej debaty v Las Vegas nastúpi proti jeho hlavnému súperovi.

O’Brien v utorok uviedol, že na rozdiel od Trumpa, Bloomberg zverejní svoje daňové priznanie, ak bude zvolený.

„Donald Trump porušil tradíciu, ktorá siahala ku každému prezidentovi minulosti, ktorá sa datovala až Geraldu Fordovi a ďalších, ktorí dobrovoľne zverejnili svoje daňové priznania, takže americkí voliči vedeli, že prezident Spojených štátov nie je finančne ohrozený inými silami,“ … „a – – myslím si, že v momente, kde sme teraz, je dôležitejšie vedieť, či zahraničné vlády alebo zahraniční ovplyvňovatelia, nemajú vplyv na peňaženku pred zdravými a etickými verejnými politickými opatreniami.““

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár