Michael Bloomberg.

Michael Bloomberg.

Michael Bloomberg je fanúšikom odvážnych vyhlásení a veľkých záväzkov. Vo svojom statuse na sociálnej sieti Twitter, bývalý starosta New Yorku vyhlásil, že chce minúť 500 miliónov dolárov na “Beyond Carbon”, čo opísal ako „koordinovanú kampaň, ktorá má riešiť klimatickú krízu“.

“Toto je boj našej doby,” povedal Bloomberg vo svojom tweete, kde odkázal na článok New York Times, ktorý opisuje jeho ciele, vrátane odstavenia každej elektrárne spaľujúcej uhlie v USA a zastavenia rastu v oblasti zemného plynu.

Bloomberg prvýkrát spomenul kampaň Beyond Carbon v marcovom stanovisku na stránkach Bloomberg.com, ktorú vlastní. Popísal to ako „snahu o začatie smerovania Ameriky čo najrýchlejšie od ropy a zemného plynu a smerom k 100% čistej ekonomike.

Poukázal tiež na to, že v spolupráci s kampaňou Sierra Club, známou ako Beyond Coal, ktorá bola predstavenou v roku 2011, pomohli vypnúť 285 z 530 uhoľných elektrární v krajine. Teraz chcú odstaviť ostatné elektrárne spaľujúce uhlie a presunúť USA smerom k plnému prijatiu obnoviteľnej energie.

Súvisiace: Veľké britské spoločnosti tlačia vládu k nulovým emisiám do roku 2050

Do popredia sa dostal ako spoluzakladateľ a vedúci finančnej informačnej a mediálnej spoločnosti Bloomberg LP, ktorú spustil v roku 1981. Časopis Forbes ho zaradil na pozíciu deviateho najbohatšieho jednotlivca, zoznamu svetových miliardárov uverejnenom v marci. V súčasnosti má podľa časopisu Forbes odhadovanú hodnotu majetku na úrovni 55,6 miliardy dolárov.

To je potom, čo daroval 5 miliárd dolárov na aktivity vrátane klimatických zmien, kontroly zbraní, finančnej pomoci jeho alma mater – Johns Hopkins University a ďalšie. (To všetko pred započítaním najnovšej iniciatívy 500 miliónov dolárov, ktorý bude pravdepodobne minutý počas viacerých rokov.)

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune

Facebook komentár