Umelecké vyobrazenie možnej verzie elektrického lietajúceho automobilu, na ktorom Porsche a Boeing plánujú spolupracovať na vývoji.

Umelecké vyobrazenie možnej verzie elektrického lietajúceho automobilu, na ktorom Porsche a Boeing plánujú spolupracovať na vývoji.

Boeing a Porsche chcú vybudovať lietajúce elektronické auto.

Veľký americký výrobca lietadiel a nemecký výrobca športových automobilov vo štvrtok oznámili, že sa spoja s cieľom „preskúmať prémiový trh mestskej leteckej mobility a rozšírenia mestskej dopravy do vzdušného priestoru“ prostredníctvom „úplne elektrického vertikálneho vzletového a pristávacieho vozidla“.

V preklade to znamená, že chcú vyvinúť elektrické vozidlo, ktoré dokáže lietať.

Oznámenie neobsahovalo žiadne podrobnosti o rozsahu finančných prostriedkov alebo iných zdrojov, ktoré obe spoločnosti plánujú investovať do tohto úsilia, ani o cieľovom dátume alebo cenovom rozpätí.

Materská spoločnosť automobilky Porsche – Volkswagen je najväčším výrobcom automobilov na svete. Ohlásila zásadný posun do vývoja elektrických vozidiel a v priebehu nasledujúcich 10 rokov v rámci svojich značiek stanovila cieľ vybudovania 22 miliónov elektrických automobilov.

Súvisiace: Lietajúce taxíky by tu mohli byť už za 6 rokov

Detlev von Platen, člen predstavenstva spoločnosti Porsche zodpovedný za predaj a marketing, poznamenal: „Kombinujeme silné stránky dvoch popredných svetových spoločností s cieľom osloviť potenciálny kľúčový segment trhu budúcnosti,“ … „Z dlhodobého hľadiska by to mohlo znamenať prechod do tretej dimenzie cestovania.“

Príjmy spoločnosti Boeing v roku 2018 dosiahli prvýkrát 100 miliárd dolárov, aj keď jej predaje budú tento rok výrazne nižšie z dôvodu vplyvu na najpredávanejšie komerčné lietadlo 737 Max, po dvoch smrteľných nehodách, pri ktorých zahynulo 346 ľudí. Začiatkom tohto roku už predstavilo prototyp samohybného elektrického lietajúceho automobilu.

Steve Nordlund, generálny riaditeľ firmy Boeing NeXt, jednotky spoločnosti, ktorá pracuje na vozidlách a lietadlách novej generácie: „Spoločnosti Porsche a Boeing spájajú precízne inžinierstvo, štýl a inovácie s cieľom urýchliť mestskú leteckú mobilitu na celom svete.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár