Serena Serena Williams a Roger Federer.

Čínski investori vedú pokus o nákup firmy Amer Sports – vlastníka značiek vrátane Louisville Slugger a Wilson, v hodnote viac ako 5 miliárd dolárov.

Konzorcium vedené čínskou spoločnosťou Anta Sports ponúklo 40 eur na akciu pre získanie tejto fínskej športovej spoločnosti. To je takmer o 14% vyššia ako cena akcií po uzavretí obchodovania vo štvrtok, pred vyhlásením dodhody.

Skupina kupujúcich zahŕňa čínsku technologickú spoločnosť Tencent a investičnú spoločnosť, ktorú vlastní zakladateľ firmy Lululemon Athletica – Chip Wilson.

Hodnota ponuky za Amer Sports dosiahla hodnotu 4,6 miliardy eru (5,2 miliardy dolárov).

Spoločnosť Amer Sports vlastní výrobcu basebalových športových doplnkov – Louisville Slugger, značku Salomon, rakety Wilson a značku Atomic. Firmou Wilson sú sponzorované tenisové hviezdy ako Serena Williams a Roger Federer.

Podanie na akciovom trhu od spoločnosti Amer Sports uvádza, že bude pokračovať vo svojej činnosti nezávisle od spoločnosti Anta Sports, ale využije distribučnú sieť a výrobné kapacity čínskej spoločnosti na rozšírenie na kľúčovom ázijskom trhu.

Generálny riaditeľ Amer Sports – Heikki Takala poznamenal: “Ponuka …. predstavuje uznanie práce, ktorú sme vykonali,” … “Ich plán udržať spoločnosť Amer Sports ako nezávislú spoločnosť signalizuje silnú dôveru v našu stratégiu a obchodný model.”

Súvisiace: Konkurencia Davis Cupu. ATP predstavila nástupcu Svetového pohára

Podľa poskytovateľa údajov – spoločnosti Dealogic sa jedná sa o druhú najväčšiu ponuku na prevzatie od čínskych investorov v Európe v priebehu tohto roku. China Three Gorges v máji ponúkla za energetickú spoločnosť Energias de Portugal 27,5 miliardy dolárov, ale táto dohoda ešte nebola dokončená.

Akcie v spoločnosti Amer Sports sa po oznámení ponuky v Helsinkách navýšili o 8% až na 38,20 eur (43,40 dolárov). Anta Sports uzavrela piatkové obchodovanie v strate 1,9%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, CNN

Facebook komentár