Ikonická obuv spoločnosti Crocs.

Ikonická obuv spoločnosti Crocs.

Crocs obviňuje Walmart, Hobby Lobby a ďalšie spoločnosti z napodobovania ich ikonických “umelohmotných drevákov“.

Obuvnícka značka v priebehu minulého týždňa na niekoľko amerických okresných súdov podal štyri žaloby, ohľadom porušenia ochranných známok proti zhruba 20 spoločnostiam, ktoré podľa nich porušujú jej ochranné známky a ďalšie otázky okolo duševného vlastníctva obuvi.

V jednom zo súdnych sporov, ktoré boli podané na americký okresný súd v Colorade voči spoločnosti Walmart, Hobby Lobby a výrobcovi topánok a kabeliek Loeffler Randall, značka Crocs tvrdí, že Walmart predáva lacnejšie napodobeniny ich topánok v cene 50 dolárov, pod rôznymi názvami, ako napríklad „Time and Tru“ a „George“.

V rovnakom spore spoločnosť Crocs žiada o údajné vyradenie predaja svojej pôvodnej topánky od spoločnosti Hobby Lobby za 12 dolárov.

V prípade poukázali aj na produkt nazvaný „Ezra Black Rubber Clog“ od spoločnosti Loeffler Randall, pretože to, čo ponúkajú, je kopírovaním ich špecifických “drevákov“.

Walmart, Hobby Lobby a Loeffler Randall okamžite neposkytli odpovede na žiadosti o komentár.

Spoločnosť Crocs v spore štátu Colorado uviedla, že takéto napodobeniny výrobkov „pravdepodobne spôsobujú zmätok alebo vedú k omylu, či klamú zákazníkov, a preto porušujú ochranné známky spoločnosti Crocs.“

V minulosti boli dokonca ikonické topánky spoločnosti Crocs na výsmech, no v posledných rokoch ich však mnohí zbožňujú. A pre niektorých spotrebiteľov hľadajúcich pohodlie počas pádnémie je práve táto topánka hlavným výberom.

Spoločnosť v roku 2020 tak dokonca zaznamenala svoj najlepší rok, čo sa týka predajov a zameriava sa na vysoko postavenú spoluprácu celebrít a značiek, ktorej generácia Z a zákazníci generácie Milénia akoby nedokázali odolať.

Medzi ne patrila spolupráca so špeciálnymi edíciami s hviezdami ako Post Malone, Justin Bieber a reťazcom rýchleho občerstvenia KFC, kde topánky vyzerali a voňali ako vyprážané kurča. Žiarivá spolupráca v tme s umelcom latino-trapov Bad Bunny sa po septembrovom uvedení v minulom roku rýchlo vypredala.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár