Spolocnost_Google_a_Walmart_spajaju_svoje_sily_voci_Amazonu_2017

Giganty Google a Walmart spolupracujú na konkurencií voči prepravnej služby s označením Amazon Prime.

Od septembra obchodná platforma spoločnosti – Google Express zapojí najväčšieho maloobchodného predajcu medzi svoj zoznamom predajcov.

Od dnešného dňa tak zákazníci budú môcť zákazníci uskutočňovať objednávky cez spoločnosť Walmart na adrese express.google.com, aplikácie Google Express alebo prostredníctvom zariadení s podporou Asistenta Google, ako je napríklad doména spoločnosti Google.

Súvisiace: Unilever prijíma zamestnancov cez mozgové hry a umelú inteligenciu

Ak sa Walmart zapojí, okamžite sa na platforme stane najväčším predajcom.

Integrácia s Walmartom bude hlbšia ako akékoľvek súčasné maloobchodné predajne na platforme Express a vedúci obchodu pre spoločnosť Google – Sridhar Ramaswamy to nazval partnerstvom, ktoré bude “prvým svojho druhu”.

Zákazníci môžu prepojiť svoje účty v službe Walmart a Google, čo zákazníkom umožňuje prístup k jedinečným funkciám služby Walmart, ako napríklad rýchla zmena poradia položiek zakúpených, aj prostredníctvom hlasového softvéru Google Assistant.

Napríklad, ak asistentke spoločnosti Google poviete, aby do vášho košíka “pridala papierové utierky”, pridá vašu najčastejšiu kupovanú veľkosť a značku papierových utierok. Zákazníci si taktiež budú môcť vybrať nákupy produktov obchodu so zľavou – čo predstavuje ďalšiu jedinečnú schopnosť spoločnosti Walmart.

Spoločnosť Walmart a Google dúfajú, že služba vytvorí pre zákazníkov bezproblémový zážitok, s jednoduchou objednávkou pomocou hlasu, cez asistentku spoločnosti Google.

Toto partnerstvo spoločnosti Walmart poskytuje ďalšiu konkurenciu voči Amazonu, ktorá vlastní podobnú službu, cez hlasovú asistentku – Alexa. Alexa integruje technológiu hlasovej kontroly a rozpoznávania reči, ktorá umožňuje zákazníkom umiestňovať objednávky prostredníctvom hlasu, podobným spôsobom pre maloobchodníkov, prostredníctvom služby Prime.

Spoločnosť Google takisto odstráni členský poplatok za službu Google Express, vo výške 95 dolárov za rok, ktorý predtým zákazníkom umožnil získať bezplatnú dvojdňovú prepravu v maloobchode. V súčasnosti tak každý nákup na platforme bude mať svoj vlastný limit pre bezplatnú dopravu. Pravidlá spoločnosti Walmart odzrkadlia svoju vlastnú webovú stránku a každú objednávku vo výške 35 alebo viac dolárov získa služby bezplatnej dvojdňovej dopravy.

Súvisiace: 9 technologických trendov, ktoré budú od roku 2017 zarábať miliardy

CEO spoločnosti Walmart pre elektronický obchod – Marc Lore je v súvislosti s budúcnosťou nakupovania pomocou hlasu optimistickým a povedal, že očakáva integráciu s platformou Walmart pre čerstvé potraviny, už počas budúceho roka.

Lorera nakoniec uviedol: “Jej súčasťou bude niekoľko prípadov špecifického použitia pri nakupovaní, kde bude preferovaný spôsob hlasu,” … “Môžete si predstaviť, že cestujete domov z práce a objednávate v potravinách prostredníctvom hlasu a po ceste domov si ich vyzdvihnite vo vašom miestnom Walmarte.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, NYTimes

Facebook komentár