Futbalová hviezda David Beckham teraz vlastní 4,78% podiel v spoločnosti Guilr.

Futbalová hviezda David Beckham teraz vlastní 4,78% podiel v spoločnosti Guilt ESport.

Guild Esports, ktorý je start-upom podporovaným futbalovou hviezdou Davidom Beckhamom, na londýnskej burze cenných papierov vykonal emisiu svojich akcií s hodnotou okolo 40 miliónov libier (52 miliónov dolárov).

Guild, ktorá bola v Londýne založenou v septembri roka 2019, je prvou firmou z oblasti esportu, ktorá vykonala verejnú emisiu akcií na LSE. Vďaka počiatočnej verejnej ponuke sa podarilo získať 20 miliónov libier.

(Esport, alebo elektronický šport je súťažné hranie počítačových hier ako profesionálneho športu.)

Akcie zvrátili skoré zisky a v piatok poklesli až o 7,63%.

Firma Guild chce vytvoriť a riadiť globálny tím pre oblasť eSportu, ktorý by sa mohol zúčastňovať súťaží a vyhrávať peňažné ceny. Talentovaní mladí hráči môžu ročne zarobiť milióny dolárov prostredníctvom súťaží, sponzorstvu, tovaru a udalostí.

Uviedol, že verejná emisia akcií „zvýši verejný profil a poskytne nové finančné prostriedky na rozšírenie a dlhodobý rast spoločnosti“.

Spoločnosť Guild pomocou zoznamu skautov na vyhľadanie a získanie najlepších talentov uviedla, že plánuje vyškoliť mladých hráčov a vybaviť ich zručnosťami, ktoré na profesionálnu konkurenciu potrebujú.

Firma Guild uviedla, že jej „úvodný tím“ bude debutovať na jeseň tohto roku a zapojí sa do súťaží v rámci hier ako EA Sports FIFA, Fortnite a Rocket League – hier, ktoré kombinujú automobily a futbal.

Beckham, ktorý je spolumajiteľom tímu futbalovej ligy Major League Soccer – Inter Miami CF, v súčasnosti vlastní 4,78% spoločnosti Guild, zatiaľ čo ďalšími hlavnými akcionármi sú spoločnosti Blue Star Capital, Toro Consulting a Pioneer Media Holdings.

David_Beckham_uz_vo_velkom_podporuje_talenty_hrania_pocitacovych_hier_11

Beckham na júnovom podujatí spoločnosti Guild uviedol: “Počas svojej kariéry som mal to šťastie, že som pracoval s hráčmi na vrchole svojich súťaží a na vlastnej koži som videl vášeň a odhodlanie dosahovania skvelých výsledkov na týchto úrovniach.”

Bývalý hráč Manchestru United a anglickej reprezentácie dodal: “Viem, že v našich elektronických športovcoch dnes vidno veľké odhodlanie a v klube Guild máme víziu stanovenia nového štandardu podpory týchto hráčov do budúcnosti,” … „Zaviazali sme sa rozvíjať a povzbudzovať mládežnícke talenty prostredníctvom našich akademických systémov a teším sa, že nášmu tímu Guild Esports pomôžeme rásť.“

Oblasť e-športu sa za posledných pár rokov stala veľkým biznisom a počas pandémie koronavírusov si získala rozsiahlu popularitu.

Globálny trh esportov (elektronického športu) má v súčasnosti hodnotu 1,1 miliardy dolárov a podľa analytickej spoločnosti z oblasti hier – Newzoo sa odhaduje, že do roku 2023 vzrastie o 42% na 1,56 miliardy dolárov.

V minulom roku naň bolo naladených 443 miliónov ľudí, ktorí sledujú, ako ľudia hrajú hry online, a toto číslo sa má podľa odhadov Newzoo do roku 2023 zvýšiť na 646 miliónov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, CNBC

Facebook komentár