Futbalová aplikácia OTRO.

Futbalová aplikácia OTRO.

Bývalý anglický futbalový kapitán David Beckham spojil svoje sily s niekoľkými ďalšími známymi menami vrátane klubu Barcelony – Lionelom Messim a najdrahším hráčom na svete Neymarom Jr, aby spustili novú online platformu na zdieľanie obsahu.

OTRO má byť digitálnym fan klubom s obsahom, ktorý budú tvoriť poprední svetoví futbalisti. Jeho tvorcovia trvajú na tom, že fanúšikovia, ktorí sa pripoja k OTRO, budú môcť vychutnať každodenný exkluzívny materiál, vrátane originálnych filmov a rozhovorov, ako aj výzvy, ktoré poskytujú šance získať ceny vrátane stretnutia a pozdravenia svojich fanúšikov.

Súvisiace: Manchester City dosiahol príjmy vo výške £ 500 miliónov

Generálny riaditeľ Jeremy Dale počas oficiálneho spustenia v priebehu tohto týždňa poznamenal: “Fanúšikovia futbalu po celom svete chcú hlbšie spojenie so svojimi hrdinami a to je miesto, kde prichádza OTRO.”

Spoločnosť OTRO bola založená v spolupráci s investičnou spoločnosťou 23 Capital a oznámila, že pre úspech platformy získala približne 64 miliónov dolárov.

Jason Traub, spoluzakladateľ spoločnosti 23 Capital na internetovej stránke spoločnosti uviedol: “Existuje prístup k hviezdam na ihrisku, ale akonáhle je hra ukončená, existuje veľmi málo priestoru,” … “Vzhľadom na veľkosť trhu a vzrušenie okolo týchto hráčov, existuje rozsiahly svet príležitostí ako ich spojiť so svojimi fanúšikmi.”

Medzi ďalších hráčov, ktorí budú súčasťou platformy, patria; 3-násobný tréner víťazného klubu Ligy majstrov Zinedine Zidane, Luis Suarez a Toni Duggan.

OTRO svojim členom ponúka výber obsahu zdarma, ale plný prístup je k dispozícii len za mesačné predplatné vo výške 3,99 dolára.

Paolo Pescatore, ktorý je viceprezidentom pre médiá a analýzu technológií spoločnosti MIDiA Research, poznamenal: “V súčasnosti existuje veľa rôznych spôsobov, ako zapojiť a sledovať živý šport, cez 4K, Dolby Atmos, v 360 stupňoch a vo virtuálnej realite prostredníctvom aplikácií,” … “Videli sme, že poskytovatelia sa snažia stať Netflixom pre oblasť športu a ako aj Športovým Spotify.”

Súvisiace: 5 najlepšie platených futbalistov sveta

Sedemnásť súčasných a bývalých aktérov, ktorí sa v súčasnosti podieľajú na OTRO, majú kombinovaný sociálny dosah o hodnote viac ako 400 miliónov ľudí a od svojho pondelkového oficiálneho uvedenia propaguje službu na rôznych platformách.

Beckham tento týždeň poznamenal: “Možno som prestal hrať, ale skutočnosť, že budem môcť pozerať na týchto mladých talentovaných hráčov a vlastne byť súčasťou niečoho, kde sa budú deliť o svoje životy na platforme, je naozaj vzrušujúce.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, ZDnet

Facebook komentár