Mexický miliardár Carlos Slim poznamenal, že našiel spôsob, ako zlepšiť kvalitu života ľudí: pracovať len tri dni v týždni.

Pre vysvetlenie: Pre pracovníkov vyžaduje 11-hodinové pracovné dni a taktiež by odsunul vek odchodu do dôchodku.

74-ročný telekomunikačný magnát počas tlačovej konferencie v Paraguaji povedal, že nastal čas pre “radikálne opravy” v živote pracovníkov, ale aby aj zostali v práci až do 70. alebo 75. rokov.

Súvisiace: Milionári podporujú štvordňový pracovný týždeň

Denník Financial Times oznámil, že v prejave na konferencii v Paraguaji, Slim obhajoval radikálnu zmenu v typickom päťdňovom pracovnom týždni.

FT ho citoval: “Ľudia budú musieť pracovať viac rokov, zhruba do 70. až 75.rokov a budú pracovať len tri dni v týždni – okolo 11 hodín denne.”

Financial Times uviedol, že pracovníci telekomunikačnej spoločnosti Telmex, ktorá podľa niektorých odhadov z neho urobila druhého najbohatšieho muža na svete, môžu v súčasnosti odísť do dôchodku skôr, v niektorých prípadoch pred 50. rokmi života. Niektorí starší zamestnanci sa môžu rozhodnúť pracovať v týždni kratšie.

Poznamenal, že jeho pracovníci majú nárok na predčasný odchod do dôchodku, alebo im je daný možnosť štvordňového pracovného týždňa v plnej výške platu.

Slim taktiež uviedol: “S tromi pracovnými dňami v týždni budeme mať viac času na odpočinok a na kvalitu života,” … “Mať štyri dni (bez práce) bude veľmi dôležité pre vytváranie nových zábavných aktivít a iných spôsobov trávanie volného času.”

Súvsiace: Zoznam miliardárov roka 2014 z časopisu Forbes: Fakty a čísla

Americkí pracovníci majú tendenciu byť prepracovaní . Po celé desaťročia zvýšenie produktivity práce ďaleko predstihlo rast miezd.

Samozrejme, prepracovanie a dlhotrvajúci stres sú dosť hrozné pre vaše zdravie.

Majetok Carlosa Slima by mal byť v hodnote zhruba 79,4 miliárd amerických dolárov a je tesne za Billom Gatesom.

Zdroj: HuffingtonPost

Facebook komentár