Facebook Portal.

Facebook Portal.

Facebook vám zaplatí za váš hlas, ale neočakávajte, že z toho budete bohatý.

Spoločnosť platí vybraným ľuďom za zaznamenávanie fráz, aby zlepšili svoje nástroje na rozpoznávanie hlasu. Žiada ich, aby zaznamenali fráz ako „Hej portál, zavolaj …“, čo je jeho domáce zariadenie vybavené kamerou a následne je treba dvakrát povedať krstné meno desiatich priateľov z Facebooku. Úloha trvá asi päť minút.

Nezískate však bohatstvo na úrovni generálneho riaditeľa spoločnosti Facebook – Marka Zuckerberga. Dokončením každej úlohy získate v aplikácii 200 bodov a môžete ju dokončiť iba päťkrát, za čo získate celkovo 1 000 bodov. To predstavuje 5 dolárov zaslaných používateľovi prostredníctvom služby PayPal.

„Výslovnosť“ je názov prieskumu a je prístupný prostredníctvom aplikácie Viewpoints, ktorá predstavuje samostatnú aplikáciu Facebooku, zameranú na prieskum trhu. Poskytuje finančné prostriedky ľuďom, aby vyplnili prieskumy a úlohy s cieľom zdokonaliť svoju škálu produktov, vrátane služieb WhatsApp, súprav rozšírenej reality Oculus VR a zariadenia Portal.

Veľké technologické spoločnosti vyvolali kontroverznú diskusiu o tom, ako zbierajú a analyzujú hlasy ľudí. Spoločnosti si to zvyčajne dovolia prostredníctvom zásad ochrany osobných údajov a používateľských dohôd, hoci len málo ľudí ich v skutočnosti aj prečíta.

Súvisiace:
Facebook chce mať vo vašom dome kameru
Virtuálni asistenti musia byť analyzovaní jednotlivcami

Avšak tieto služby vyvolali vlnu nevole ranu, pretože vedci zistili, že bezpečnostné problémy majú hackeri k dispozícii na odpočúvanie ľudí bez ich vedomia.

Gigant Amazon zamestnáva celosvetový tím, ktorý prepisuje hlasové povely zachytené po zistení aktivačného slova a dodáva ich späť do softvéru, aby pomohol zariadeniu Alexa pochopiť ľudskú reč, čím bude v budúcnosti efektívnejšie reagovať. Spoločnosť uviedla, že ručne spracováva iba „extrémne malý počet interakcií od náhodnej skupiny zákazníkov“ a svoje nastavenia vylepšili, čím umožnila ľuďom odstúpiť od tohto programu.

Google, Apple a dokonca aj Facebook a všetky ich služby v poslednej dobe zastavili ľudskú kontrolu nahrávok svojich užívateľov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár