H&M_skusa_inteligentne_zrkadlo_ktore_vas_kompletne_oblecie

Spoločnosť H&M svojim zákazníkom ponúka nové nákupné skúsenosti a zákazníci si ich naozaj obľúbili.

Módna skupina aktuálne vo svojom hlavnom obchode na Times Square v New Yorku skúma využitie inteligentného zrkadla. Inteligentné zrkadlo vyvinuté spoločnosťou Microsoft a švédskymi digitálnymi agentúrami Visual Art a Ombori spája schopnosti rozpoznávania hlasu a tváre, s cieľom komunikovať so zákazníkmi.

Zákazníci sú schopní používať hlasové príkazy v rámci procesu, kde sa vedia obliecť do produktov katalógu H&M. Obrázok je možné prevziať do svojho telefónu pomocou QR kódu. Súčasne môžu zákazníci získať zľavu vo forme 20% a nákladov na dopravu, ak sa prihlásia na odber newsletteru značky H&M .

Prvé dojmy z inteligentného zrkadla H&M sú pozitívne

Rovnako ako rozpoznávanie hlasu a tváre, zrkadlo tiež poskytuje tipy na nákup. Zrkadlo zákazníkom ponúka rôzne návrhy oblečenia, ktoré je možné objednať priamo z internetového obchodu pomocou QR kódu. Počiatočné dojmy z inteligentného zrkadla sú pozitívne: 86% zákazníkov, ktorí si ho vyskúšali, skončili skenovaním kódu QR a 10% z nich sa tiež zaregistrovali aj pre odber noviiniek.

S touto inováciou sa zdá, že H & M je v trende: digitálne asistentky a inteligentné technológie v maloobchodnej sieti zohrávajú čoraz dôležitejšiu úlohu. Christian Bärwind, ktorý je vedúcim oddelenia priemyslu v spoločnosti Google pre oblasť Nemecka, však povedal, že “hlasová kontrola je stále v počiatočnej fáze.”

Konkurent spoločnosti H&M, Zara, zvo svojom hlavnom obchode v Londýne zaujal trochu iný prístup: inteligentné zrkadlo spoločnosti Zara sa nespolieha na ovládanie hlasu, ale rozpoznáva vybrané položky od zákazníkov az na základe týchto položiek vytvára virtuálnu outfit.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Lebensmittelzeitung

Facebook komentár