Investovanie_$_1000_do_akcii_Disney_by_Vam_zarobila_top

Mediálny gigant Disney minulý týždeň predstavil svoju novú platformu video streamingu a konkurenciu Netflixu s názvom Disney +. Jej akcie vzrástli až o 12% a užívali si svoj najlepší deň od mája 2009.

Aktuálna cena spoločnosti sa pohybuje okolo 130 dolárov na akciu.

Ak by ste investovali do spoločnosti pred 10 rokmi, aký výnos by ste dosiahli? Investícia vo výške 1 000 dolárov by sa Vám od 15. apríla 2009 k 15. aprílu 2019 navýšila na hodnotu viac ako 7 600 dolárov, pričom celkový výnos podľa výpočtov agentúry CNBC presiahol 660%. Za to isté obdobie sa všeobecný americký akciový index S&P 500 dosiahol výnos na hodnote 240%.

Predseda a výkonný riaditeľ’ spoločnosti Disney – Bob Iger, poznamenal, že je “optimistický” čo sa týka novej streamingovej služby “kvôli obsahu, používateľskému rozhraniu ako aj ceny.”

Graf: Akcie spoločnosti Disney za posledných 10 rokov
Investovanie_$_1000_do_akcii_Disney_by_Vam_zarobila

Cena služby Disney +, ktorá oficiálne začne vysielať v polovici novembra, začne na hodnote 6,99 dolárov mesačne alebo okolo 70 dolárov ročne. Disney ju plánuje použiť na aktivity okolo svojho obľúbeného materiálu, vrátane série „Star Wars“. Spoločnosť tiež očakáva, že do roku 2020 na pôvodný obsah vynaloží približne 1 miliardu dolárov a do roku 2024 až 2 miliardy dolárov.

Jim Cramer, z finančnej relácie „Mad Money“ vysielanej na CNBC, bol z potenciálu spoločnosti naozaj nadšený: „Ako to že ju nevlastníte? Je to rozumná cena. Má neuveriteľný materiál … Kúpil by som podiel z akéhokoľvek majetku Disney, aj pre moje deti.” Iger „pretransformoval túto spoločnosť späť na rastové akcie, takže ľudia hovoria:„ Konečne mám ziskovú akciu, s výbornou súvahou, s veľkým CEO; Už nemusím riskovať. Taký je tento príbeh. …. Wow. Wow. Je to naozaj veľké. ”

Napriek tomu, že akcie spoločnosti Disney v poslednej dobe vzrástli a do značnej miery sa im v priebehu posledných rokov darilo veľmi dobre, každá jednotlivá akcia môže do budúcna čeliť problémom alebo zaostávať za svojou minulosťou, takže minulé výnosy nepredpovedajú budúce výsledky.

Niektorí analytici sa domnievajú, že ciele spoločnosti Disney sú príliš vysoké a že pre ich streamingovú službu bude ťažké narušiť hlavných hráčov, ako sú Amazon a Netflix . Matthew Thornton, ktorý je analytikom v bankovej holdingovej spoločnosti Suntrust so zameraním na technológie poznamenal: “Disney + nepovažujeme za silnú alternatívu k Netflixu,” … „Disney + je vybavený rodinným obsahom, zatiaľ čo Netflix ponúka omnoho širší obsah, s väčšinou toho najviac vyhľadávaného obsahu na platforme.“

Súvisiace: Investovanie $1000 do akcií Alibaba by Vám zarobilo…

Analytik z JP Morgan – Doug Anmuth súhlasil s tým, že „zatiaľ čo očakávame, že Disney + bude pravdepodobne najkonkurencieschopnejšou streamingovou ponukou voči Netflixu, stále ju nepovažujeme za hlavnú hrozbu z dôvodu rozsahu jej užívateľov Netflixu, vzhľadom na kvalitu a množstvo obsahu Netflixu. ”

Disney, ktorá tiež vlastní streamingovú službu ESPN +, poznamenala, že ponúka nový obsah, ako aj staré obľúbené položky a podľa očakávaní, že do roku 2024 dosiahne 60 až 90 miliónov predplatiteľov, pričom tretina účastníkov budú domáci užívatelia a dve tretiny budú zo zvyšku sveta.

Pre porovnanie, Netflix mal vo februári celkovo neuveriteľných 148 miliónov predplatiteľov . Niektorí analytici predpokladajú, že do roku 2028 toto číslo porastie na 335 miliónov.

Ak sa chcete dostať k investovaniu, skúsení investori ako Warren Buffett a Mark Cuban navrhujú začať s indexovými fondmi, ktoré držia všetky akcie v indexe, čo znamená, že sú automaticky diverzifikované a majú tendenciu byť nízko-nákladovými. Navyše, pretože sa vyvíjajú so všeobecný trhom, sú zvyčajne menej riskantné ako výber jednotlivých akcií.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár