Kandidat-na-francuzskeho-prezidenta-vyzyva-na-zrusenie-domacich-uloh-deti

Kandidát francúzskej komunistickej strany Fabien Roussel, v piatok vyzval na celoštátne zrušenie tradičných domácich úloh.

Roussel, ktorý sa v aprílových prezidentských voľbách nachádza mimo vedúcich kandidátov, má v priemere okolo 4 % podpory a tým sa nachádza na 7. mieste, podľa tzv. kĺzavého priemeru Politico Europe.

Zatiaľ čo vo Francúzsku je volebný vek od 18 rokov, Rousselova zmienka o návrhu vyvolala viditeľný súhlas dieťaťa sediaceho pred ním, ako vidieť na záberoch z predvolebného zhromaždenia, ktoré zverejnil na sociálnej sieti Twitter.

Roussel davu vo francúzštine povedal: “Budeš slobodný!” … “Budeš môcť športovať, budeš môcť ísť do divadla, môžeš ísť za kamarátmi, za rodičmi.”

Od roku 2017 Francúzi majú právnu ochranu pred odpovedaním na pracovné e-maily, mimo úradných hodín.

Medzi ľavicovými voličmi vzrástol záujem o podobnú legislatívu pre deti a bývalý prezident François Hollande sa na začiatku svojho funkčného obdobia v rokoch 2012 až 2017 pustil do zákazu domácich úloh pre žiakov základných a stredných škôl.

Hollande v tomto svojom úsilí neukázal veľa, ale problém nevymizol.

Minister školstva Jean-Michel Blanquer obhajoval ponechanie domácich úloh v škole a mimo domu a tvrdil, že to zhoršuje sociálne nerovnosti tým, že zbavuje deti pracujúcich rodičov tráviť spolu kvalitný čas.

Roussel zložil slogan svojej kampane – „Le défi des jours hereux“ alebo „Výzva šťastných dní“ (v slovenčine) aby zavŕšil svoje nastavenie s davom.

“To sú šťastné dni,” … “aj pre deti!”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár