Želal by som si, aby som si to iba výmysel, a ono to určite aj tak znie, ale je to práve tu, v titulku Washington Post: Francúzsky prezident tlačí na zákaz domácich úloh ako súčasť reforiem.

Aký je dôvod na zákaz domácich úloh?

Francois Hollande si totiž myslí,  že nie je správne, ak niektorým deťom pomáhajú pri domácich úlohách ich rodičia, zatiaľ čo deti pochádzajúce zo znevýhodnených rodín takúto pomoc nedostávajú.

Namiesto toho chce Holland najať viac učiteľov – bez toho, aby povedal odkiaľ sa na to vezmú peniaze (ale my vieme, že je to cestou zvýšenia daní).

Tiež má v úmysle predĺžiť vyučovací týždeň zo štyroch na štyri a pol dňa. Upozorňujem, že školský deň sa vo Francúzsku začína o 08:30 ráno a končí o 16:30 popoludní.

Socialistický cvok

Ak ste doteraz hľadali dôkaz, že Hollande je socialistický cvok, už ho máte.

Namiesto toho, aby sa zameral na problém (teda že rodičia so svojimi deťmi netrávia dostatok času), Hollande chce od vlády, aby riešila systém, čo v mysli každého socialistu znamená viac vládnych zásahov a výdavkov, len aby sa uistili, že nič nie je „nefér“.

Ďalšie nefér veci

Tu je niekoľko ďalších vecí, ktoré sú minimálne rovnako nefér – pre ten istý dôvod, pre ktorý Holland použil svoj návrh na zákaz domácich úloh:

  • Najímanie lektorov
  • Hodiny hudby
  • Počítače
  • Výchovné hry ako je Scrabble

Prečo sa zastaviť tu? Mnoho vecí  v živote možno považovať za „nefér“. Jedia chudobní  steaky? Chodia často do kina? Máme zakázať aj toto?

Má každý, kto by nevyhnutne potreboval, napr. klimatizáciu? Ak nie, je riešením ich úplný zákaz?

Hollande chce iba zvýšiť dane, tak aby mal každý presne to isté – tých istých učiteľov, tie isté autá, to isté jedlo, to isté oblečenie, tie isté filmy.

To je predsa socialistická  definícia slova „fér“.

Vládne výdavky sú  už na úrovni 54% z HDP Francúzska. Samozrejme to nie je príliš veľa v očiach Hollanda. Pre porovnanie si prosím pozrite vládne výdavky US ako % HDP (US Government Spending as Percentage of GDP)

A očakávajte od Hollanda viac nezmyselných socialistických riešení, pretože tie prichádzajú.

Zdroj: GlobalEconomicAnalysis

Facebook komentár