Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Projekt 220 Central Park South.

Katarský kupec sa snaží kombinovať viac bytov do jedného, v ultra-luxunej stavbe 220 Central Park South, ktorá by mala stáť okolo 250 miliónov amerických dolárov.

Ak príde k dohode, tento záhadný kupujúci by mal tak vlastniť najdrahšiu nehnuteľnosť v New York City a samozrejme na jednej z najdrahších adries sveta.

Zatiaľ nie je jasné, ktoré jednotky budú skombinované.

Zástupca pre Corcoran Sunshine, ktorý má na starosti marketing projektu so 118 bytmi u Vornado Realty Trust to však odmietol komentovať.

Architektonická spoločnosť Robert A.M. Ster, ktorá navrhla budovu s apartmánmi mala v pláne sedem strešných bytov.

Dvaja z nich, s číslami 75 a 76 ešte nemajú určenú cenu a ich možnosti sú otvorené a je možné, že by mohli byť zlúčené do jednej jednotky o rozlohe takmer 1300 metrov štvorcových.

Súvisiace:

Apártmán za $ 240 miliónov: Šialenstvo na trhu nehnuteľností v Londýne
Najdrahší a najluxusnejší byt na svete je v Monaku

Ďalších päť bytov je zdanlivo na nižších poschodiach a majú ceny na úrovni viac ako 50 miliónov dolárov.

Byt 73, ktorý má rozlohu cez 880 metrov štvorcových a je najdrahšou jednotkou v súčasnosti, keďže jeho cena je úrovni 100 miliónov dolárov, ale zdroje uviedli, že tento byt je už zazmluvnený.

Zdroj oboznámený s projektom povedal, že kupci, developer a architekti sú často dotazovaní otázkami o možných kombináciách.

Táto cena by tak ľahko prekonala predchádzajúci rekord za Newyorský byt v Extell Development One57, ktorý sa v januári roka 2015 predal za 100,5 dolárov. Cena by tak mohla dokonca prekonať aj rekord 140 miliónov libier (237 miliónov dolárov v tom čase a 220 miliónov dolárov pri dnešnom kurze), ktorú na začiatku roka 2014 zaplatil nemenovaný kupca za luxusného byt v Londýne, v budove One Hyde Park.

Dopyt po bytoch v projekte 220 Central Park South bol naozaj razantným, čo sa vzpieralo všeobecným presvedčenia, že tento trh ultra-luxusných nehnuteľností zažíva veľké spomalenie. V máji spoločnosť Vornado oznámila, že počas šiestich týždňov predala bytové jednotky v kombinovanej hodnote 1,1 miliardy dolárov. Generálny riaditeľ spoločnosti Steve Roth v tej dobe poznamenal: “Na rezidenčný trh Manhattanu sme prišli s najlepší produktom, ktorý bol kedy predstavený.” … “Chystáme sa dostať spravodlivú cenu za spravodlivý výrobok.” Celkové predaje sa odhadujú na úrovni 2,84 miliardy dolárov.

Preložila: Miroslava Dugová – Realitná maklérka

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes

Facebook komentár