Existuje veľa krajín, ktoré ponúkajú nové občianstvo, ak budete investovať dostatočné množstvo peňazí. Pre tých, ktorí nemajú zvyšné milióny, sme zistili ktoré národy sú cenovo dostupnejšie.

Malta na začiatku minulého týždňa svetu oznámila, že jej parlament schválil program, ktorý Vám môže predať štátne občianstvo len za 900 000 amerických dolárov. Poskytuje ho s plnou výhodou EÚ, spolu s jedným z najmenej obmedzujúcich pasov pre celosvetových cestovateľov.

Je pravdepodobné, že k tomuto vývoju poskytovania prisťahovalcov sú autority v Bruseli veľmi opatrní. Niektoré podobné programy sú v Portugalsku už k dispozícii – Podľa “Gold Residence Permit Programme” Vám môže byť zabezpečený investíciou do nehnuteľností vo výške najmenej 675 000 dolárov. To vám však neposkytuje plné výhody občianstva tejto krajiny.

( Súvisiace: Vaša krajina umiera…a chce Vás vziať (konfiškáciou) so sebou )

Už skôr v lete, Írsko znížilo svoju požiadavku na minimálnu investíciu o 50 percent, čím je vo výške 675 000 dolárov. Pomocou tejto investície Vám bude umožnený pobyt, a ak budete dostatočne trpezliví, írsky pas dostanete o päť rokov neskôr.

Lepšie riešenie poskytuje Lotyšsko, kde ho môžete dostať po piatich rokoch pobyt len za 96 000 dolárov. To vám dáva prístup k národom do schengenského priestoru (spoločnej vízovej politiky spomedzi 26. európskych krajín). Táto výsada môže byť čoskoro ukončená z dôvodu lotyšskej politickej opozície.

Napriek tomu, v kontinentálnej Európe, Bulharsko je na zozname s plným občianstvom za 500 000 dolárov. Americké ministerstvo zahraničia vo svojej správe uviedlo, že to isté navrhuje aj Macedónia (a je potrebné zamestnať najmenej desať ľudí).

Dopyt po alternatívnych občianstvach rastie čiastočne z dôvodu otrasov na Blízkom východe, ktoré prispeli k tomu, že bohaté rodiny zo Sýrie, Líbye, Egypta a Iraku sa okrem iného snažia pokúsiť sa zabezpečiť globálnu a väčšiu bezvízovú mobilitu.

( Súvisiace: Zbohom, Amerika: Miliardár a spoluzakladateľ Facebooku sa vzdáva občianstva )

Cestovné pasy v krajinách, ktoré sú na Blízkom východe stále stabilné je takmer nemožné dostať. Aj keď len zriedka, niektorí dostali takéto možnosti, keď vykonali významné príspevky jednotlivému národu po dlhú dobu. Bahrajn je v tomto miernejší. Pobytom v Dubaji, ktorý je súčasťou Spojených arabských emirátov je možný iba pri nákupe majetku presahujúcom 273 000 dolárov.

Jeden z najjednoduchších v oboch procesoch a univerzálnej praktickosti sú malé, tropické ostrovy vo východnom Karibiku – Svätý Krištof a Nevis. Všetko, čo je potrebné, je investícia do nehnuteľnosti vo výške 400 000 dolárov a registračný poplatok vo výške 50 000 dolárov. A dostanete sa na bezvízového cestu do 131. krajín (podľa Henley & Partners Visa Restriction Index 2013).

Existujú aj iné možnosti. Minulý mesiac, karibský ostrov Antigua a Barbuda začali ponúkať “investičný program občianstva.” Investícia do nehnuteľností vo výške 400 000 amerických dolárov vám pomôže prejsť cez hranice 130. krajov bez víz.

( Súvisiace: Sľubujem, že Vás budem okrádať o čosi menej )

K dispozícii je tiež ostrov Commonwealth of Dominica. Tu budete potrebovať nevratnú investíciu vo výške 100 000 dolárov a ďalších 1 800 dolárov, ktoré zaplatíte na poplatkoch. Kým Vám bude toto občianstvo poskytnuté, potrvá to osem týždňov. Tým získate možnosť cestovať bez vízovej povinnosti do 87. krajín.

Ak máte omnoho menšie prostriedky, je tu ešte Paraguaj, ktorý ponúka občianstvo za malý poplatok pre tých, ktorí sa zdržiavali v krajine po dobu najmenej troch rokov. Alebo Španielsko, kde to získate manželstvom za Španiela.

Zdroj: SovereignMan

Facebook komentár