Kým vládni predstavitelia z Washington sa zameriavajú na imigráciu, daňoví odborníci sú zameraní na opačné problémy: nárast Američanov ktorý odchádzajú z krajiny.

Podľa nových údajov z amerického ministerstva financií v minulom roku sa rekordných 2 999 Američanov vzdalo občianstva, alebo ukončili ich dlhodobý americký pobyt. To bolo viac než trojnásobok počtu v roku 2012 a väčšie číslo než kombinovaný súčet za rok 2011 a 2012.

Keď sa pozrieme na tieto čísla uvidíme, že je to z dôvodu toho, že vysoké americké dane prenasledujú Američanov aj v zahraničí. Koniec koncov, mnoho z ľudí, ktorí patrili k bohatým, alebo k obyvateľom z vysokým príjmom, ako je miliardár zo spoločnosti Facebook – Eduardo Saverin alebo popová hviezda Tina Turner už opustili túto krajinu.

( Súvisiace: Zbohom, Amerika: Miliardár a spoluzakladateľ Facebooku sa vzdáva občianstva )

Ale daňoví odborníci uvádzajú, že by bolo veľmi negatívne, ak by rastúci počet emigrantov prekročil počet bohatých Američanov, ktorí chcú odísť z krajiny z dôvodu vysokých daní.

Prinášame Vám tri dôvody pre nedávne zvýšenie počtu emigrantov.

  • Zvýšenie povedomia o nových zákonov daňovej evidencie. Mnoho ľudí s americkými pasmi, ktorí trvalo žijú v zahraničí si začali byť viac vedomí pravidiel, ktoré od všetkých občanov vyžadujú podať daňové priznanie. Daňový škandál banky UBS a zákrok na Američanov so zahraničnými aktívami viedol k tomu, aby viac ľudí si zrušilo americké občianstvo.
  • Rastúca záťaž. Nový zákon, známy ako zákon o zahraničných účtoch – Tax Compliance bol prijatý v roku 2010 a čoskoro môže vyžadovať, aby zahraničné finančné inštitúcie hlásili informácie o účtoch americkým daňových poplatníkov úradu Internal Revenue Service. To malo za následok, že niektoré banky jednoducho vykonávali ukončenie účtov klientov z USA.
  • Veľké sankcie. Štandardný trest za neúmyselné chyby v daňovom priznaní je vo výške 10 000 amerických dolárov. Ale trest za úmyselné chyby je omnoho väčší. Mitchel dáva príklad jedincov, ktorý odišiel do zahraničia s úsporami vo výške 1 milióna dolárov na zahraničnej bankový účet. Ak by to počas štyroch zámerne nepriznal, hrozila by mu pokuta vo výške 2 miliónov dolárov.

( Súvisiace: Nákup občianstva: Ktoré národy ho ponúkajú a za koľko? )

Takže áno, IRS má správny odhad prečo sa Američania vzdávajú svojho občianstva. Ale nie je to preto, že by dane išli nahor. Je to preto, že nátlak, požiadavky a sankcie na daňových poplatníkov sa zvýšili a to všetko bez ohľadu na to, kde žijete, alebo to, čo robíte.

Zdroj: PolicMic

Facebook komentár