Novy_majitel_F_1_chce_aby_bola_viac_ako_Super_Bowl_2017

Americká mediálna spoločnosť riadená Johnom Malonom, ktorá počas tohto roka za 8 miliárd amerických dolárov získala F-1 (Formulu 1), plánuje rozsiahle prepracovanie tejto motoristickej súťaže, na základe čoho dúfa, že zvýši príjmy zo sponzorstva a počet jej fanúšikov.

Vedúci predstavitelia Formuly 1 v denníku Financial Times pre Matthewa Garrahana načrtli plány, ako táto spoločnosť plánuje z každej Grand Prix urobiť “ekvivalent Super Bowlu.”

Skôr než len víkendové súťaže, Liberty chce podľa nemenovaného manažéra premeniť každú Grand Prix na týždennú akciu.

Formula 1 taktiež zvažuje vytvorenie nových udalostí Veľkej ceny, ktoré budú uskutočnené na rozsiahlych amerických trhoch a údajne zvažuje umiestnenie v New Yorku, Miami, Los Angeles a Las Vegas.

Pod vlastníctvom Liberty táto motoristická udalosť taktiež plánuje dostať svoje marketingové oddelenie do poriadku.

Súvisiace:
Miliardár John Malone sa stal kráľom hotelov v Írsku
Jazda Lamborgini na ľadom pokrytej závodnej dráhe? Bez problémov

Výkonný predstaviteľ F-1 pre denník Financial Times poznamenal: “Neexistuje žiadny marketing, žiadny výskum, žiadne dáta, žiadne digitálne platformy,“ … „Tento šport má jedinečný celosvetový dosah a neurobil dosť, aby ho vedel využiť, takže musíme vybudovať rivalitu a umožniť ľuďom pochopiť technológiu, ktorá do tohto športu smeruje.”

Je tak pravdepodobné, že za týmto účelom sa Formula 1 bude snažiť získať aj technologického sponzora, keďže tento motoršport by taktiež chcel preskúmať virtuálnu realitu a vedeli by tak priviesť fanúšikov, ktorí sa bližšie nemôžu zúčastňovať na ich akciách „Veľkej ceny.“

Liberty Media a Formula One hneď nevedeli odpovedal na žiadosti o komentár.

Denník Financial Times v apríli tohto roku napísal, že tímy F-1 zaznamenali rýchly pokles z príjmov sponzorstva. V minulom roku 10 tímov Formule 1 získalo 750 miliónov dolárov, oproti 950 miliónov dolárom v roku 2011.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FinancialTimes, Reuters

Facebook komentár