Tento_graf_ukazuje_preco_su_reklamy_na_Super_Bowle_tak_drahe_2017

Viac ako 100 miliónov ľudí sa naladí na Super Bowl a niektoré odhady hovoria o rozsahu až 116 miliónov. S tak veľkou sledovanosťou prichádza aj vysoký účet za odvysielanú reklamu. 30-sekundový reklamný spot počas tohto roka stál 5 miliónov amerických dolárov a táto cena už od roku 1967 takmer každým rokom rastie.

Aj napriek poklesu v minulom roku na hodnotu 111 miliónov divákov (v USA žije 320 miliónov obyvateľov), z rekordných 114 miliónov v roku 2015, je potenciál pre inzerentov stále obrovský.

Počas Super Bowlu jednoducho značky rady minú taký budget, o ktorom sa slovenským značkám ani nezdá. Za päťdesiat rokov histórie Super Bowlu to bolo (po započítaní inflácie) už 5,9 miliardy dolárov.

Súvisiace: Nový majiteľ F-1 chce, aby bola viac ako Super Bowl

Použili sme údaje od spoločnosti Nielsen, ktoré ukazujú, ako sa objem publika počas rokov rozrastal. Ich odhady taktiež poznamenali, že počas Super Bowlu v roku 2015 bolo odoslaných 16,9 milióna tweetov a 4,6 milióna sa týkalo konkrétnych reklamných spotoch, ktoré boli uverejnené v priebehu hry.

Tento_graf_ukazuje_preco_su_reklamy_na_Super_Bowle_tak_drahe_2017_cena

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár