Významné zmeny v spoločnosti Peloton.

Významné zmeny v spoločnosti Peloton.

Športová značka Peloton opäť ruší pracovné miesta a tentoraz tiež pristupuje k zvyšovaniu cien niektorých svojich produktov.

Je to súčasť hlavnej stratégie znižovania nákladov, keďže problémová fitness spoločnosť pokračuje v zmenách, pod vedením svojho nového generálneho riaditeľa Barryho McCarthyho.

McCarthy v správe k zamestnancov, o ktorej ako prvá informovala agentúra Bloomberg uviedol: “Peloton prepúšťa takmer 800 zamestnancov.“ Podľa vyjadrení firmy Peloton je to súčasťou úsilia „stať sa efektívnejšiu, nákladovo efektívnejšou a svižnejšou.“

Spoločnosť taktiež zvýši ceny o 500 dolárov za svoj Bike+, čím sa vráti na 2 495 dolárov, kde bol pred znížením cien v apríli. A bežecký pás zančky Peloton – Tread zvyšuje cenu o 800 dolárov, takže jeho nová cena je 3 495 dolárov.

McCarthy ďalej napísal: “Musíme zabezpečiť, aby naše príjmy prestali klesať a začali opäť rásť,” … “Hotovosť je kyslíkom. A kyslík je život.”

Medzi ďalšie zmeny patrí „výrazné zrušenie 86 maloobchodných predajní v Severnej Amerike, ako aj outsourcing dodávok, ktorý v súčasnosti vykonávajú zamestnanci Pelotonu a zákaznícky servis tretích strán.

Keď sa ľudia vracajú do telocviční, Peloton sa od prvých dní pandémie snaží udržať svoj rozsiahly rast. Predaj bicyklov a počet predplatiteľov stagnoval. Spoločnosť má taktiež príliš veľa zásob a dopyt klesá.

McCarthy „stúpa“ do kopca

McCarthy, ktorý je bývalým technickým riaditeľom, nastúpil do spoločnosti vo februári a dostal za úlohu zrealizovať náročné zmeny.

Firma Peloton v máji uviedla, že na konci štvrťroka mal v banke v hotovosti len 879 miliónov dolárov, čím sa podľa McCarthyho dostala do „nízko kapitalizovanej úrovne“. To prinútilo spoločnosť požičať si 750 miliónov dolárov v rámci 5-ročného dlhu od Wall Street, aby udržali svoje operácie v prevádzke.

V poznámkach od analytikov, generálny riaditeľ firmy GlobalData – Neil Saunders uviedol, že zmeny sú “pokračovaním snáh spoločnosti, ktorej cieľom je dosiahnuť správnu veľkosť po hrubom nadhodnotení tzv. post-pandemického dopytu po svojich produktoch.”

Saunders napísal: “Zatiaľ čo spoločnosť Peloton už prijala určité nápravné opatrenia, jej straty sa vymykajú kontrole a je pre ňu viac než potrebné napraviť kurz, aby sa stabilizovala súvaha a obnovila dôvera investorov.”

Medzi zamestnancov, ktorých sa prepúšťanie v rámci tejto stratégie dotkne, patrí tím zákazníckej podpory, zamestnanci skladov a zamestnanci, ktorí vykonávajú dodávku a inštaláciu. Po ukončení piatkového prepúšťania bude mať spoločnosť Peloton približne 5000 zamestnancov.

Oznámenie prichádza mesiac po tom, čo firma Peloton oznámila, že prestane vyrábať svoje vlastné zariadenia a outsourcovať ich taiwanskému výrobcovi, čo je významná zmena. Len tento krok viedol k prepusteniu približne 600 zamestnancov v spoločnosti Tonic Fitness Technology, ktorú v roku 2019 kúpila na výrobu svojich zariadení.

Akcie spoločnosti Pelotonu v popoludňajšom obchodovaní na základe týchto informácií vzrástli takmer o 10 %. Akcie z historického maxima, ktoré dosiahli koncom roka 2020 klesli približne až o 90 %.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár