Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Zdá sa, že batoľatá dnes tráviť viac času na dotykovom displeji mobilných zariadení.

38 percent detí mladších 2. rokov používa mobilné zariadenia, vrátane iPhonu, tabletov, čo je nárast z 10. percent v roku 2011. S týmto výsledkom prišiel prieskum neziskovej organizácie zameranej na detí, s názvom Common Sense Media.

Tento trend zahŕňa väčšiu podskupinu detí, ktoré sa všeobecnejšie venovali mobilu. 72 percent detí mladších, ako 8 rokov používajú mobilné zariadenie pre hranie hier, sledovanie videa alebo používanie aplikácií, čo je nárast z 38-percent v roku 2011. Deti tak trávia oveľa viac času na svojich mobilných zariadeniach. Deti, ktoré používajú mobilné zariadenia každým dňom na nich v priemere trávia hodinu a sedem minút, čo je nárast z prieskumu roka 2011, kedy bola dosiahnutá úroveň 43. minút.

( Súvisiace: Video: Ako nám smartphóny môžu zničiť životy – vyše 12 miliónov videní )

Mobilné zariadenie sa stali základom amerických domácností – 3. zo 4. domácností vlastnia jedno takéto zariadenie, čo je omnoho viac, zhruba od jednej polovice zariadenia z roka 2011, čo podporuje množstvo času, ktoré deti trávia na mobilných zariadeniach. Toto všetko bude viesť aj k ďalšiemu zvyšovaniu.

Napriek tomu, American Academy of Pediatrics (AAP) odporúča rodičom, aby robili niečo proti tejto tendencii – k obmedzeniu tráveniu času ich detí pred obrazovkou. V skutočnosti AAP pre deti do dvoch rokov odporúča, že by na mobilných zariadeniach nemali tráviť vôbec žiadny čas. Ale väčšina rodičov nedbá na radu AAP – podľa prieskumu, deti do dvoch rokov pred obrazovkami trávia denne až jednu hodinu.

( Súvisiace: Koľko Američania trávia čas pred TV a mobilnými zariadeniami? AŽ 9 hod. 47 min. !!! )

Firmy sa snažia využiť tento nárast – od vzdelávacích nástrojov v rôznych hrách, po krátke filmy. Ich marketing sa zdá byť funkčným. Väčšina detí sú rodeným užívateľom technológií, od okamihu, kedy vstupujú do základnej školy, ako 8. z 10. detí od 5. až 8-rokov využíva mobilné zariadenia – v porovnaní s iba polovicou všetkých detí (kedy bol prieskum robený len o dva roky skôr).

Štúdia je založená na národnom reprezentatívnom internetovom prieskumu 1463 rodičov s deťmi do 8 rokov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CommonsenseMedia

Facebook komentár