Cez víkend som mal zaujímavý rozhovor s miestnym traderom. Väčšinou sa stretneme pár krát do roka aby sme si vymenili naše názory na trh, nové obchodné nástroje a techniky. Naše sedenie zakončíme debatou o manipulácii amerického trhu a spôsoboch ako sa jej pri obchodovaní vyhnúť.

Diskusia o manipuláciách vždy prinesie pár zaujímavých teórii. Keďže každý má svoj vlastný pohľad a názor na túto tému, dovolím si aj ja v krátkosti prezentovať ten svoj.

Už som hovoril o indexe dolára minulý  týždeň, ale včerajšie odhalenia nedávnych pohybov v cenách je dôležité a preto to idem zrekapitulovať znovu.

Kľúčové myšlienky počas mojej víkendovej konverzácie.

Myšlienky podporujúce nižšie ceny akcií  a silnejší dolár:

  • Index doláru vyzerá pripravený na veľké posilnenie
  • SP500 možno práve vytvorilo dvojitý top
  • SP500 sa uzavrel pevne pod 20 dňovým pohyblivým priemerom
  • Prvý májový týždeň posledné dva roky bol vždy prechodným vrcholom trhov

Myšlienky podporujúce vyššie ceny akcií a slabší dolár:

  • Všetky krajiny na svete sa snažia držať svoje meny nízko vrátané Spojených štátov
  • Rok kedy sa volí prezident (presidential cycle) podporuje vyššie ceny akcií, čo znamená, že dolár by silnieť nemal až doteraz.
  • Čo to všetko znamená? Poďme sa pozrieť na grafy doláru nižšie….

Graf Dolárového indexu

Môžeme vidieť denné zmeny cien, po oddialení  na niekoľko mesiacov zbadáme vzory aj s kľúčmi a úrovňami odporu.

Ako môžete vidieť, počas posledných niekoľkých mesiacov sa dolár vyvíjal bokom. Tento vývoj vytvoril dva býčie padajúce kliny, druhý z nich sa prelomil posledný týždeň priamo do radu.

Použitím 24-hodinového grafu futures dolára môžeme vidieť kade sa ceny počas víkendu pohybujú. V piatok sa obchodovanie s dolárom zavrelo približne na úrovni 79.5. Ako môžete vidieť, dolár sa počas nedeľnej noci dvihol o viac ako pol penny a prelomil svoj klesajúci trend.

Nasledujúce týždne budú určite naďalej zaujímavé, silný pohyb doláru zapríčiní divoké  pohyby v komoditách a trhoch.

V Grafe Dolárového Indexu: 1. Dolár smerujúci k novému niekoľkotýždňovému vrcholu, prelomil klesajúci líniu a testuje prechádzajúce maximá. 2. Silnejší dolár väčšinou znamená nižšie ceny komodít a akcií

Dlhodobý Dolárový index:

Po  PORIADNOM oddialení za použitia týždenného grafu uvidíme dve hlavné miesta, kde je veľmi pravdepodobné, že dolár v novembri dosiahne. Úroveň cien SP500 sú jednoducho čísla ktoré som vytiahol z grafu za použitia  základnej analýzy. Vravím to lebo skôr preferujem krátkodobé pohyby cien ako dlhodobé predpovede. Veľa sa môže zmeniť medzi tým čo je teraz a čo budeme potom.

Ak Index doláru posilňuje na úroveň 86-88, potom by som očakával, že SP500 sa bude obchodovať znovu dole na úrovni asi 1000. V prípade, že sa toto stane, FED pravdepodobne vydá QE3 aby zatlačil dolár opäť dole a posilnil ceny akcií.

Na druhej strane je možné, aby dolár klesol. Toto zvýši ceny trhov v priazeň pre prezidentské voľby. Potom by sa dolár zotavil, čo by znamenalo veľký top na burze a odštartovalo medvedí trh.

V grafe Dolárového indexu: 1. Velký odpor proti doláru. Ak bude dosiahnutý, QE3 bude pravdepodobne ohlásené. SP500  bude obchodované na úrovni 1000 bodov. 2. Veľká podpora pre dolár –  ak bude dosiahnutá, pravdepodobne bude dosiahnutý top a spustí sa medvedí trh. SP500 na úrovni 1 580 bodov

Veľká otázka je…

Budete shortovať trh v očakávaní rastúceho doláru a padajúcich cien na burze. ALEBO podporíte trend a zostanete pri teórii nižšieho dolára a prezidentského cyklu.

Vyššie uvedené grafy jasne ukazujú ako vstupujeme do bodu zvratu na trhoch, počas nasledujúcich niekoľko mesiacov sa určité udejú veľké kolísania na trhoch s akciami, komoditami a forexami.

Zdroj: TheGoldAndOilGuy

Preložil: Maroš Molnár

Facebook komentár