Tento zoznam sme zostavili s pomocou od odborníkov na profesie  v závislosti od odvetia – niekedy, čím viac ste osobnejší a kreatívnejší, pravdepodobnejšie dostanete avízo v tejto konkurenčnej ekonomike.

Riskovať ohľadom dizajnu a štruktúry Vášho životopisu, môže niekedy viesť k neočakávaným záverom. Chris Spurlock poslal svoj životopis na internet a jeho úspešné šírenie, mu prinieslo prácu v Huffington Post.

„Nemohli sme odolať prijať ho, po zhliadnutí jeho úžasného informačno grafického životopisu,“ oznámila Arianna Huffington v tlačovej správe pre Poynter.


Tu je niekoľko ďalších kreatívnych životopisov ktorým sme nemohli pomôcť, ale len zdieľať.

 

Omondi Abudho sa inšpiroval dennou rutinou.

Omondi Abudho je keňský výtvarník a fotograf, ktorý je známy pre svoje fotografovanie, ale taktiež zdvihol dosť pozornosti svojím životopisom.

Jedného dňa sa inšpiroval, keď robil rutinný nákup.

„Verte tomu alebo nie. Mal som nápad, kým som kupoval balíček kávy. Java káva, jedna najlepších z Kene, aby som bol presný.“

Navrhol životopis, ktorý by potencionálni zamestnávatelia mohli prečítať a zložiť do krabice, so všetkými dôležitými údajmi na povrchu.

Zatiaľ čo sa rozprávame, mám 3 veľmi dobré pracovné ponuky od top agentúr v Keni. „Skutočne si mám z čoho vyberať,“ hovorí.

Simone Fortunini vymodeloval svoj pôsobivý životopis podľa Google Analytics

V súčasnosti online marketingový manažér Simone Fortunini nedávno vytvoril životopis, ktorý naozaj vyzerá ako stránka Google Analytics.

Fortunini nám prezrádza, že od tej doby jeho pracovné skúsenosti pramenia z online marketingu a reklamných kampaní. Google Analytics je základným nástrojom tých, ktorí s ním pracujú vo svojom odvetí. Chcel vytvoriť životopis ilustrujúci jeho chápanie v online marketingu, grafickom dizajne a v zručnostiach HTML.

„Mojím zámerom tohto projektu je ukázať obe strany mojej profesionality v digitálnej podobe: dobré technologické chápanie a vedomosť online marketingu,“ hovorí Fortunini. „Pokus o analýzu mojej profesionálnej dráhy ako „ predstavenie web stránky“ bol ťažký, ale nápomocný k získaniu objektívneho hľadiska súčasných úspechov a budúcich cieľov.“

Pod jeho sekciou „skúsenosti“ môžete kliknúť na rôzne pozície, držané vľavo, ktoré Vám potom umožnia vidieť viac detailov o projekte, na ktorom pracuje a schopnosti vyvinuté v každej pozícií.

 

Kelly Weihs vytvorila životopis, ktorý vyzerá ako „wanted“plagát z Divokého Západu

Životopis Kelly Weighs vyčnieva z davu vďaka starej klasike, historickému vzhľadu. „Chcela som sa zabávať pri tvorbe svojho životopisu, ktorý bol odlišný od všetkých ostatných“ hovorí.

Životopis Kelly Weighs vyčnieva zo zástupu, vďaka starému historickému vzhľadu. „Chcela som mať zábavu pri tvorbe svojho životopisu, ktorý by bol odlišný od všetkých ostatných,“ hovorí. „Milujem históriou inšpirovaný dizajn. Pre mňa je to len veľa zábavy, keď sa pre nápady pozerám do minulosti.“

Na svoje súčasné miesto použila tento životopis a okamžite videla výsledky. „ Môjmu súčasnému zamestnávateľovi sa životopis celkom páčil,“ hovorí.

 

Po výpomoci svojmu kamarátovi ohľadom vzhľadu životopisu, Rick Mundon teraz predáva formát životopisu online

Rick Mundon vytvoril tento životopis pre svojho kamaráta, ale získal tak veľa spätnej väzby z jeho vzhľadu, že sa rozhodol spustiť kreatívnu dizajnovú spoločnosť The Whole Orange, ktorá robí nárysy a vytvára zaujímavé životopisy, služby a webové stránky pre „job hunterov“.

Hovorí nám, že aj keď sú životopisy zaujímavé, stále potrebujú byť „ pracovne špecifické“. „Nie ste tu na to, aby ste dostali prácu.“ Hovorí, že zamestnávatelia potrebujú byť schopní nájsť Vaše predchádzajúce pracovné skúsenosti, okamžite.

 

Muldon taktiež vytvoril tento životopis pre Jeffreyho Jamesa, aby ukázal, že je v hudobnom priemysle

Muldon tiež vytvoril tento pre Jeffreyho Jamesa a to viedlo k veľmi žiadúcemu výsledku.

„Tento konkrétny životopis mu získal prácu (ktorú  chcel),“ hovorí Mundon. „Dizajn životopisov je omnoho viac dôležitejší než to, aký pekný je. Celkovým cieľom je získať týmto ľuďom prácu. Ak najkrajší životopis nezíska nášmu klientovi pohovor, potom je bezcenný.“

Jeffreyho životopis bol robený pre jeho kariéru v hudobnom priemysle.

„ Chceli sme nenápadne ukázať, že ťažko pracuje, kým udržiavame čistý vzhľad,“ hovorí Mundon. „S Jeffreyho životopisom som chcel obhliadačovi životopisu dať vedieť, že je v hudobnom biznise, že ťažko pracuje. Chcel som vystaviť jeho obraz kreatívnou cestou a čo je najviac dôležité, ukázať jeho skúsenosť.“

 

Craig Stapley chcel predviesť kúsok svojej osobnosti

„ Chcel som skutočne vytvoriť životopis, ktorý bol odlišný,“ hovorí Craig Stapley, keď sme sa pýtali na jeho inšpiráciu. „ Niečo, čo by bolo nezabudnuteľné, keď by prešiel po stole, ktorý bol pravdepodobne plný životopisov, ktoré vyzerali všetky rovnako“.

„Nemyslím si, že si žiadatelia uvedomujú, akú skvelú príležitosť majú, keď tvoria životopis. Životopis môže byť oveľa viac ako biograficky „nudný“ v zručnostiach, vzdelaní a úspechu.

Životopis Stampleymu zaručil prácu kreatívneho riaditeľa vo iFit Fitness Technology, jedna zo svetovo najväčších fitness spoločností. Jeho životopis bol kľúčom ku šťastiu. „ Milujem, kde som, s kým pracujem a čo robím.“

Aaron Sachs sa inšpiroval Googlom + a vytvoril tento životopis

Aaron Sachs premenil sociálne médium s informačnou grafikou a prišiel k tomuto životopisu.

„Vytvoril som to práve v čase, keď vyšiel Google+,“ hovorí. Chcel som si vziať myšlienku informačnej grafiky s tým, ako som uvidel moje sociálne informácie zobrazené na Google+. Zobral som moju pracovnú históriu Klout score, odporúčania Linkeldn, vzdelania a chcel som aby sa objavili vo forme, ktorá by bola známa ľudom.“

Životopis bol prospešný pre jeho povolanie, ale tiež mu vyslúžil veľa pozornosti, mimo jeho profesie.

„Bolo to niečo, čo bolo viac, ako vedľajší projekt. Ako som teraz v IT, druh informačno-grafického životopisu, ktorý som vytvoril obzvlášť na juhu, nerobí dobre množstvu náborových manažérov. Avšak mal som o tom nemálo komentárov mimo pracovného trhu.“

 

Elliot Hasse vytvoril tento životopis predtým, než sa stala infografika populárnou.

Elliot Hasse nevedel či by bol jeho kreatívny životopis dobre prijímaný alebo kompletne zamietaný potencionálnymi zamestnávateľmi.

„Navrhol som ho na škole pred troma rokmi. Pokúsil som sa vyčnievať od ďalších žiadostí pre prácu grafického dizajnéra,“ hovorí. „Bol to druh risku, pretože to bolo predtým, ako sa informačná grafika stala populárnou.“

Ale Hasseho obavy boli predčasné. „Mal som veľa okamžitej pozornosti (z môjho životopisu) a neustále sa šíril internetom. Celkovo mám veľa pracovných ponúk a záujmu od zamestnávateľov. Povedal by som, že je to aj skvelý úspech.“

Mali by sme taktiež povedať, že Hasse momentálne pracuje ako umelecký vedúci vo Factory Design Labs v Denveri, Colorado.

 

Lara Wineman sa uchádzala o prácu v agentúre kreatívneho priemyslu a chcela predstaviť životopis, ktorý tomu zodpovedá

Lara Wineman nám hovorí: (Môj životopis bol) vyrobený aby vyvolal tento pocit a mal takýto vzhľad.“ Vytvorila ho, keď sa uchádzala o pozíciu v kreatívnej spoločnosti.

Rúžový vzhľad papiera vytvára kontrast a zároveň aj obdivuje starý štýl písma.

Lare ponúknuté miesto nebolo, ale nebola sklamaná. Priniesol jej veľa pozornosti na Flickr.

„V tom čase som nehľadala aktívne zamestnanie,“ hovorí. „ Jedného dňa som iba prešla cez pracovný oznam spoločnosti a myslela som, že čo by sa stalo, keby som ho vyskúšala.“

Michael Anderson analyzoval koncepciu životopisu vyjadrením čo najviac informácií, ako je to len možné

Životopis Michaela Andersona sa zrodil bez toho, že by poznal sviatok Troch kráľov. „Napadlo ma to jedného dňa, že životopis je práve označený časovými údajmi a potom keď som to ako tak spracoval, mohol som poskytnúť veľa ďalších informácií,“ hovorí.

Životopis je kreatívny a viac farebný. Berie na seba štandardné zobrazenie informácií.

„ Mal som pár pracovných ponúk, ale vybral som si len jednu, ako miesto grafického dizajnéra v malej škole v Pensylvánií. Fotím portfólio fotiek pre študentov z niekoľkých programov,“ hovorí Anderson.

Michael má teraz novú dcéru a pracuje v rodinnom podniku. Ale jeho životopis stále priťahuje veľa online pozornosti.

 

Ricardo Sabatini vytvoril členitú verziu rovnako jedinečného životopisu

Ricardo Sabatini je Taliansky grafický dizajnér, narodil sa a vyrástol v Taliansku. Aktuálne sídli vo Florencií a sústreďuje sa na digitálne umenie a typografiu.

Ricardo vytvoril svoj životopis odpoveďou na otázku. „Prečo musí byť životopis zobrazený v škaredej a nudnej verzií?“ Pýtal sa. „Obzvlášť, keď Vašou prácou je robiť veci pekne a (obhliadači) nezvyčajne.“

Jeho životopis je reakciou na tento koncept a navrhol ho vo viacerých farbách pri zachovaní rovnakého druhu. Jeho životopis mu na internete získal veľa pozornosti.

„Viac než som očakával,“ hovorí. „A nie len od tých, ktorým som ho poslal (zamestnávateľom). Ale taktiež od ľudí, (ktorí ho videli) v mojom portfóliu zistili, že je zaujímavý.“

 

Liagi Ann Jezreel Ramilo chcela ukázať, že miluje „čmáraniny“

Liagi Ann Jezreel Ramilo je aktuálne grafickou dizajnérkou a hovorí nám, že chcela ukázať v jej životopise to, čo vždy milovala „čarbanie“. Pokiaľ má ceruzku a papier alebo lístok, vreckovku, alebo hocijaký druh papiera, tak na neho píše.

„Poslala som to na môj účet Devianart, aby som ukázala môj návrh a bola som prekvapená, keď som dostala mnoho správ na môj osobný email a dokonca na môj Facebook účet od ľudí z celého sveta. Povedali mi, že videli môj kreatívny životopis a že sa im páčil,“ hovorí.

Preložil: Lukáš Jankejech

Zdroj: StonesDetroit

Facebook komentár