Kanadský trh práce môže byť v ťažkej situácií pre mladých ľudí, ale guvernér Centrálnej Banky Kanady má veľké riešenie tohto problému: Stačí pracovať zadarmo!

S týmto vyjadrením prišiel Stephen Poloz v pripravených pripomienkach na kanadský trh práce počas jeho prejavu v Toronte. Takže presne poznamenal: “Odhadujeme, že na trhu práce ich je zhruba 200 000 (podzamestnaných miest pre mládež) a stavím sa, že takmer všetci v tejto miestnosti vedia, že veľmi veľa rodín žije s dospelými deťmi, ktorí žijú v “suteréne” ich domu.”

Súvisiace: Miliardár Carlos Slim: 3-dňový pracovný týždeň bude skutočnosťou

Keď sa ho po prejave spýtali, ako by si mládež mala pomôcť, povedal, že by mali získať prácu bez toho, aby čakali, že dostanú zaplatené.

Poloz novinárom podľa agentúry Bloomberg povedal: “Ak budete mať niečo špeciálne vo Vašom životopise, stojí to za to, pretože to je jediná vec, ktorú môžete urobiť, aby ste mohli niečo urobiť proti tejto situácií,” … “je to omnoho lepšie, ako behať od pohovoru k pohovoru a na úrad práce. “

Vo svojom prejave Poloz mladým Kanaďanom a ostatným, ktorí potrebujú nájsť prácu navrhol, že by mali získavať väčšie skúsenosti prostredníctvom neplatených stáží či dobrovoľníctva, až dovtedy, kým sa situácia na trhu práce v krajine nezačne zlepšovať.

Aj keď miera nezamestnanosti v Kanade v septembri klesla na 6,8 percenta, čo je najnižšiu úroveň od decembra roku 2008, miera nezamestnanosti medzi 15 až 24-ročnými je takmer dvakrát vyššie – 13,5 percenta.

Súvisiace: Mark Carney: najlepšie platený centrálny bankár v histórií

Neskôr poznamenal: To samozrejme, vychádza z predpokladu, že mladí ľudia majú tzv. rodičovskú záchrannú sieť, ktorá by im umožnila získať svoju prácu zadarmo a v prípade,, že nebudú využívaní zamestnávateľmi v nezaplatených sporných alebo nezákonných dohodách ohľadom ich stáží.

Len pre informáciu, ročný plat guvernéra Centrálnej Banky je rozmedzí 436 100 až 513 000 amerických dolárov.

Zdroj: Canada, National Post

Facebook komentár