Podľa CEO spoločnosti Yahoo – Marissi Mayerovej chce v tejto technologickej firme pracovať veľmi veľa ľudí.

Vo svojom prejave na konferencií TechCrunch Mayerová povedala, že spoločnosť týždenne dostane až 12 000 životopisov.

Vzhľadom k tomu, že Mayerová v roku 2012 prevzala opraty tejto nevýraznej spoločnosti, táto bývalá výkonná členka firmy Goole má snahu najímať späť najmä bývalých zamestnancov firmy Yahoo. Mayerová povedala, že v priebehu jedného roka, 10% z celkových prijatých ľudí, boli bývali zamestnanci Yahoo, ktorých ona nazýva “bumerangy”.

Mayerová, ktorá opísala túto spoločnosť ako “najväčší svetový start up,” načrtla svoju stratégiu, ako dostať túto firmu späť na jej cestu k úspechu.

Zdôraznila najmä štyri hlavné faktory tejto spoločnosť: ľudia, produkty, návštevnosť a príjmy.

Mayerová zdôraznila: “Musíte dostať tých správnych ľudí, než budete môcť vytvoriť tie správne produkty.” Okrem prímania bývalých zamestnancov Yahoo, ona taktiež dohliada na viac ako tucet akvizícií, a uviedla, že firma Yahoo kladie dôraz na jej rast v mobilnej divízií.

Podľa Mayerovej, spoločnosť nedávno dosiahla 800 miliónov užívateľov mesačne, čo predstavuje nárast o 20%. 350 miliónov z nich prišli z ich mobilných telefónov.

Ale nečakajte rýchly obrat. Keď pýtali na stratégiu rastu, Mayerová povedala, že spoločnosť je zameraná na investície v dlhodobom horizonte.

( Súvisiace články: Návštevnosť stránok Yahoo prekonala Google, po prvýkrát od roku 2011 )

Ďalej dodal: “Keď sa pozriem na stav, čo robíme vo vnútri spoločnosti, bude to bude trvať niekoľko rokov – tri alebo viac, kým budeme vidieť prvé ovocie, ale v tomto smere chceme ísť.”

Taktiež uviedla, že nie je na jednoduchej ceste.

“Je to veľká výzva, ale mám veľkú skupinu ľudí, ktorí ju zvládnu.”

Zdroj: TechCrunch

Facebook komentár