V súčasnosti sa 1463 ľudí zúčastňuje iniciatívy byť bez toho, čo zrejme považujú za potrebné – ich mobily.

Podľa organizácie UNICEF ďalších 768 miliónov ľudí žije každým dňom bez prístupu k oveľa dôležitejšiemu zdroju.

Vo vyhlásení Project Tap od organizácie UNICEF sa píše: “Myslíme si, že nemôžeme žiť bez našich telefónov, tak prečo pre ich nepoužívanie neposkytnúť niečo, bez čoho ľudia skutočne nemôžu žiť: čistej vody.”

Organizácia vytvorila aplikáciu, ktorú keď si stiahnete meria ako dlho sa jej užívateľ vzdal použitia svojho telefónu.  A za každých 10 minút tohto času bude poskytovať pitnú vodu dieťaťu (v núdzi) na jeden deň.

Aplikácia funguje na pozadí, aj keď telefón užívateľa je v nečinnosti. Vie merať čas v ktorom užívateľ nevyužije svoj telefón na prečitánie si textových správ (po ich prijatí) a ďalšie oznámenia. Teda spočítavá čas kedy nebudete reagovať, alebo ich potvrdzovať.

( Súviiace: Nová turbína, ktorá produkuje čistú vodu zo vzduchu )

Nedostatok vody už postihuje 2,7 miliardy ľudí – takmer 40% svetovej populácie (podľa Water Footprint Network). Jedna miliarda ľudí čelí jej každodennému nedostatku.

Situácia sa pravdepodobne taktiež bude časom zhoršovať. Práve teraz, jedna tretina svetových riek – podzemnej vody – pre určitú dobu vystačí zhruba pre 3 miliardy ľudí – keďže čelí vysúšaniu alebo úplnému zmyznutiu – podľa World Preservation Foundation.

Keď ľudia použijú aplikáciu (alebo skôr, nepoužívajte), spoločnosť Giorgia Armaniho a ďalší darcovia poskytnú peniaze organizácií UNICEF, ktorá sa bude snažiť priviesť vodu pre 728 miliónov ľudí po celom svete.  Tento projekt taktiež prijíma ďalších darcov. Len 5 dolármi človek môže poskytnúť čistú vodu niekomu až na 200 dní. Toto si môžete pozrieť TU.

Takže namiesto prezeranie dnešných 841 000 fotografií mačiek alebo 10 miliónov tzv. selfies majú ľudia príležitosť pomôcť deťom. Navštívte cez telefón uniceftapproject.org a skúste sa k nim pripojiť.

Projekt bude fungovať ešte ďalších päť dní, až do 31. marca. Predpokladáme, že UNICEF potom túto možnosť zastaví.

Zdroj: Time

Facebook komentár