Barbie-sa-v-dnes-dostane-do-klubu-1-miliardy-dolarov

Očakáva sa, že film „Barbie“ sa v dnešnom dni pripojí k miliardovému klubu.

Podľa odhadov štúdia, ružový film od firem Warner Bros. Discovery a Mattel do konca víkendu v rámci celosvetového predaja lístkov prekoná úroveň 1 miliardy dolárov. Konečné čísla budú zverejnené v pondelok.

Tento miľník sa podarilo dosiahnuť približne len 50 ďalším filmom.

Shawn Robbins, hlavný analytik spoločnosti BoxOffice.com, poznamenal: „V rámci tohto smerovania, ktorý prekročil hranicu miliardy dolárov, sa ‚Barbie‘ pripojí k tomu, čo sa za posledných pár rokov stávalo čoraz exkluzívnejším klubom,“ … “To platí najmä pre autorskú filmárku Gretu Gerwigovú, ktorá sa stala prvou sólovou režisérkou, ktorá zarobila miliardu dolárov.”

Gerwigová sa pripojí k Anne Bodenovej , spolurežisérke filmov značky Disney – „Captain Marvel“, ako jediné dve ženy, ktoré riadili film za miliardu dolárov. „Captain Marvel“ dosiahol počas svojho premierania v kinách počas roka 2019 podľa údajov Comscore len necelých 1,13 miliardy dolárov.

Taktiež ide o prvý miliardový film pre novovytvorenú spoločnosť Warner Bros. Discovery, ktorá bola vytvorená zlúčením v roku 2022, a iba o druhý film vydaný v roku 2023. Film “The Super Mario Bros. Movie” od spoločnosti Universal od svojho aprílového debutu prekonal hranicu predajov vo výške 1,3 miliardy dolárov.

Súvisiace: Barbie je hitom a do rozbehnutého vlaku naskakujú všetky druhy biznisu

Paul Dergarabedian, hlavný mediálny analytik spoločnosti Comscore, uviedol: “Tento monumentálny kasový úspech filmu Barbie ukazuje, čo je možné, keď všetky prvky filmovej tvorby, marketingu, distribúcie, zapojenia fanúšikov a prezentácie v kine fungujú v harmónii,” … “A kúzlo “Barbenheimera” určite taktiež nebolo na škodu.”

Úspech filmu “Barbie” prichádza v čase, keď sa filmy s veľkými rozpočtami snažia zaujať divákov v kinách. Nostalgické snímky ako “Indiana Jones a Nástroj osudu” od firmy Disney, ako aj pokračovania filmov spoločnosti Paramount – Mission Impossible a Universal – Rýchlo a zbesilo nedokázali prilákať tak rozsiahly objem divákov. Každý z týchto filmov dosiahol v domácich pokladniach tržby nižšie ako 200 miliónov dolárov.

„Barbie“ ukazuje, že diváci pre zhliadnutie kvalitných filmov a jedinečným spoločným zážitkom majú stále záujem vstať zo svojich pohoviek. Veľké a malé kiná v júli oznámili rekordný predaj vstupeniek, keď sa ružovo odeté publikum zaplnilo kinami.

Robbins ďalej poznamenal: “Sila kasových trhákov ešte neskončila, pretože nadchádzajúce týždne ponúkajú len málo priamej konkurencie, čo dáva “Barbie” dostatok trajektórie, aby mohla pokračovať v budovaní tohto úspechu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár