Mattel_ma_za_sebou_najhorsi_den_za_takmer_20_rokov

Deti sa zameriavajú viac na počítačové hry, než na bežné hračky

Výrobca hračiek Mattel v priebehu včerajšieho obchodného dňa zažil svoj najhorší obchodný deň takmer 20 rokov po tom, ako spoločnosť zverejnila slabšie ako očakávané výsledky za celý rok 2019. Akcie spoločnosti ukončili tento deň v strate viac ako 18 percent.

Spoločnosť uviedla, že očakáva, že očistená EBITDA (zisk pred započítaním úrokov, daní a odpisov) za rok 2019 dosiahne rozmedzie od 350 miliónov až 400 miliónov dolárov, čo je pod očakávaniami analytikov o objeme 551,6 milióna dolárov (podľa údajov spoločnosti FactSet).

Spoločnosť tiež očakáva, že predaje by mali byť po očistení o menové výkyvy v roku 2019 nezmenené.

Linda Bolton Weiser, ktorá je analytičkou spoločnosti Davidson, poznamenala: “Buď sú jedná a extra nízke príjmy, alebo sa spoločnosť čelí rozpadu.”

Akcie spoločnosti v piatok poklesli o 23 percent a obchodovanie bolo v dôsledku volatility zastavené minimálne dvakrát.

Predpoveď spoločnosti Mattel prichádza po tom, čo spoločnosť minulý týždeň oznámila silné výsledky predajov v poslednom štvrťroku 2018.

Tento výrobca hračiek už predtým bojoval so slabým predajom ikonických značiek, ako je napríklad American Girl a Fisher-Price. V posledných rokoch sa stále viac detí zameriava na videohry a elektroniku, namiesto tradičných hračiek. Mattel bol taktiež ťažko zasiahnutý bankrotom skupiny Toys R Us.

Pod vedením generálneho riaditeľa Ynona Kreiza, spoločnosť Mattel prijala stratégiu zameranú na to, aby sa jej podarilo obrátiť výsledky problémových divízií. Na začiatok sa Kreiz snažil znížiť náklady o objeme 650 miliónov dolárov, čo vyústilo do kombinácie prepustenia 2 200 zamestnancov a uzavretia kancelárii v New Yorku.

Kreiz tiež dúfal, že oživí predaj tým, že vytvorí filmové oddelenie, ktoré prinesie jej slávne hračky na veľké obrazovky. V januári spoločnosť oznámila, že spolupracuje s Warner Bros., aby priniesla kultovú bábiku do kín s herečkou nominovanou na Oscara – Margot Robbie. Jednalo sa tak prvý film, ktorý predstaví spoločnosť Mattel Films, ktorá bola spustenou v septembri. Taktiež čoskoro bude informovať o akčnom filme Hot Wheels. V piatok spoločnosť oznámila, že taktiež produkovať film American Girl.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár