Burberry_na_RealReal_testuje_opatovny_predaj_luxusnej_mody

Burberry spolupracuje s luxusným predajcom RealReal, pretože táto luxusná značka sa rozhodla začať testovať vody rastúceho trhu s použitým oblečením.

Prostredníctvom novej iniciatívy, ktorá sa začala v pondelok, budú zákazníci, ktorí ponúknu produkt značky Burberry na RealReal, budú pozvaní na osobné nákupy a čaj v jednej z maloobchodných lokalít značky Burberry. Partnerstvo bude trvať do 30. januára 2020.

Pam Batty, viceprezident pre zodpovedné podnikanie v spoločnosti Burberry poznamenala: „Prostredníctvom tohto nového partnerstva dúfame, že nielen podporíme recyklovanú budúcnosť, ale povzbudíme aj spotrebiteľov, aby zvážili všetky možnosti, ktoré majú k dispozícii, keď sa snažia obnoviť svoje šatníky.“

Toto oznámenie je posledným znakom zmeny na trhu luxusnej módy, ktorá začína zohrávať svoju úlohu na prosperujúcom trhu s opätovným predajom odevov v Spojených štátoch. Luxusné značky pomaly prijímajú spolupráce so spoločnosťami zaoberajúcimi sa predajom použitého oblečenia, pretože medzi sebou priamo súťažia o zákazníkov, avšak maloobchodníci už nemôžu ignorovať mladých, ktorí sa snažia byť šetrní k životnému prostrediu a nosia luxusnú módu a obracajú sa na trh s použitými odevmi.

Podľa prieskumu spoločnosti GlobalData Retail, ktorý sa objavil na webovej stránke predajcu ThredUp, sa trh s použitými odevmi za posledných tri roky rozšíril 21-násobne rýchlejšie ako maloobchodný trh s odevmi. Očakáva sa, že maloobchodný priemysel pre opätovný predaj sa do roku 2023 takmer zdvojnásobí z 28 miliárd dolárov na 51 miliárd dolárov.

Značka Burberry sa v súčanosti snaží využiť rastúci počet zákazníkov RealReal, ktorí sa zaujímajú o túto značku. Britský výrobca nepremokavých plášťov uviedol, že podľa spoločnosti RealReal sa dopyt po opätovnom predaji produktov značky Burberry medziročne zvýšil o 64%, pričom prieskum pre produkty firmy Burberry na spomínanom webe poukázal, že rástol najrýchlejšie medzi zákazníkmi generácie Milénia a Z.

Ďalší maloobchodníci taktiež začínajú uznávať aj rastúci trh s použitým tovarom. V apríli značka Neiman Marcus prevzala menšinový podiel v predajcovi použitej módy – Fashionphile. V budúcnosti budú môcť kupujúci uložiť použité topánky a tašky v lokalitách Neiman Marcus, aby sa mohli ponúknuť na stránke Fashionphile.

Burberry by tiež mohla pomocou tohto partnerstva vylepšiť svoje meno medzi environmentalistami, potom, čo sa ukázalo, že spoločnosť v roku 2017 zničila oblečenie a parfumy v hodnote viac ako 36 miliónov dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, Yahoo

Facebook komentár