Rapper, producent a podnikateľ Sean “Diddy” Combs oznamuje novú spoločný podnik tequily s firmou alkoholických nápojov – Diageo.

Počas tohto týždňa oznámil nový (50:50) spoločný podnik, ktorý získal značku luxusnej tequily DeLeon. Combs uviedol: “Dnes je pre mňa veľkým dňom ako podnikateľa,” … “Toto je prvá spoločnosť, ktorú som si kedy kúpil.”

Toto je druhé partnerstvo pre Combsa a firmu Diageo. K prvému spojeniu prišlo v roku 2007, kde sa jednalo o vodku menom Ciroc.

( Súvisiace: Rodina zakladateľa banky Lehman Brothers predala historické sídlo )

Combs bol veľkou pomocou pri zviditelnení drahej a exkluzívne tequily pred firnou Diageo potom, čo DeLeon propagoval v miestach, ako je Soho House a The Supper Club. Keď táto tequila bola spájaná s propagáciou filmu Iron Man-a 2, vedel, že to bolo znamením a nakoniec tento nápad sa zapáčil aj firme Diageo.

Combs poznamenal: “Je to to čo som hľadať každým dňom, [DeLeon] zapadá do toho všetkého, čo robím, pretože je luxusom, konkrétnejšie tekutým luxusom…”

To je posledným spoločným podnikom Combs-a mimo hudobného priemyslu. Nedávno predtail televíznu sieť, Revolt TV, vlastný parfém a odevnú spoločnosť.

Pre spoločnosť Diageo je tento krok súčasťou úsilia o obnovu svojho podnikania v sektore tequily, ako kúpila spoločnosť od svojho súkromného vlastníka – Jose Cuervo počas roka 2012. V tej dobe Diageo bol zaneprázdnený distribúciu Jose Cuervo, ktorá bola v USA od roku 1986 číslom 1. – spomedzi značiek tequily.

“To nebude posledný krok, ale je to určite skvelý štart,” hovorí Larry Schwartz, prezident spoločnosti Diageo Severnej Amerike. Diageo je č 1. v 10. kategóriách destilátov v USA a chce pridať prvé miesto v sektore tequily do tojhto zoznamu.

( Súvisiace: Bohatstvo miliardárov sa od finančnej krízy zdvojnásobilo )

Schwartz a Combs sa prvýkrát stretli v roku 2007, kedy Combs mal úvodné stretnutie v kancelárii Diageo. Spočiatku Schwartz vyzýval Combs-a, aby rozvíjal svoju vlastnú radu vodky. Ale Combs už fanúšikom vodky Ciroc (Diageo) bol. Vtedy predávala zhruba 50 000 fliaš ročne, a Combs poznamenal, že by to mohol dostať až na 2 milióny. Schwartz si myslel, že číslo bolo šialené. Ale Diddy sa stal tvárou nápoja, objavil sa v televíznej a tlačovej reklamy, a naozaj Ciroc nakoniec dosiahol ciele.

Combs sa očakáva, že prispeje strategickým a pútavým marketingom k značke DeLeon. Hovorí, že je nepravdepodobné, aby sa stal stelesnením značky. “Táto značka nemá tvár,” hovorí. “Má pocit k tomu.” Marketing zdôrazní na proces produkcie a kvalitu tejto tequily. Je to pre popíjanie, Diddy vysvetľuje, že nie je alkoholom ktorý by bol vhodný pre opíjanie. Dodal: “Je to umenie,” … “Nie je to len nejaký chlast.”

Zdroj: ChicagoTribune

Facebook komentár