Specialna_whisky_pre_nadsencov_Johnnie_Walker_House_2018

Jedná sa o sen pre nadšencov whisky.

Johnnie Walker House je privátnym priestorom len na pozvanie a nachádza sa v sídle Ázie a Pacifiku, spoločnosti Diageo v Singapure. Finančná televízia získala možnosť prehliadky priestorov, kde si hostia môžu vychutnať rôzne chute a jednotlivci si tu kupujú celú radu vysoko luxusných možností.

Tento priestor, ktorý bol otvorený v minulom roku, je jedným z 26 súkromných privátnych priestorov na svete a jediným v juhovýchodnej Ázie. Celkovo sa tento salónik môže pochváliť whisky v hodnote viac ako 700 000 dolárov (na základe maloobchodných cien).

Jedným zo spôsobov, ako získať vstup je odporúčanie.

Sam Fischer, ktorý je prezidentom spoločnosti Diageo v Ázii pri prehliadke priestorov poznamenal: “Musíme vybudovať vlastnú sieť jednotlivcov, ktorí by mohli mať záujem a pozývame ich, aby prišli” … “Realizujeme to pre ľudí s vysokým čistou hodnotou majetku.”

Jedna z najcennejších ponúk sladovej whisky je držaná vo fľaši ktorú vyryl Philip Lawson Johnston, špecialista na ručné ryté sklo, ktorý tiež pracuje aj pre kráľovnú Alžbetu II.

Ponuka je naozaj veľmi cenená, keďže je v hodnote 160 000 dolárov, avšak jedná sa o minimálne 50 fliaš.

Súvisiace:
Investičné príležitosti v oblasti ETF fondov. Čo tak whisky?
Vzácna whisky Macallan vydražená za 628 205 dolárov

V rohu miestnosti je súdok s vyznamenaním: Fischer poznamenal: “Špeciálni spotrebitelia, ktorí sem prichádzajú si veľmi cenia jedinečný jednorazový charakter týchto kontajnerov,” … “Vo všetkých našich skladovaných sudoch, existuje jeden sud spomedzi milióna, že kde sme našli naozaj dokonalú rovnováhu. Nepotrebuje miešanie, pretože sú perfektným.”

Whisky je pre spoločnosť Diageo naozaj veľký biznis, keďže sa jedná o zhruba 25 percent jej celosvetových predajov a viac ako 40 percent svojich tržieb v juhovýchodnej Ázii.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: The Wall Street Journal Fortune

Facebook komentár