Europska_bankova_dynastia_si_prave_najala_4_vyznamnych_zamestnancov_2017

Jacob Rothschild

Spoločnosť Rothschild & Co, ktorá je jednou z najstarších bánk v Európe, v USA neustále vykonáva získanie nových zamestnancov.

Firma oznámila nábor štyroch riadiacich pracovníkov do svojich spotrebiteľských a zdravotníckych tímov v USA.

Reza Vahabzadeh, Siddharth Hariharan, Aashis Mehta a Timothy Hotchandani pochádzajú od investičných spoločností USA, vrátane firiem JPMorgan, Perella Weinberg Partners, Lazard a Deutsche Bank.

Jimmy Neissa, ktorý je vedúcim predstaviteľom divízie Rothschild & Co pre Severnú Ameriku poznamenal: “Pokiaľ budeme pokračovať v rozširovaní prítomnosti firmy v Severnej Amerike, naše zázemie a skúsenosti poskytnú našim klientom významné dodatočné skúsenosti v sektore spotrebiteľov a zdravotnej starostlivosti.”

Títo noví zamestnanci pokračujú v stratégii rozšírenia našej firmy Rothschild & Co v oblasti Severnej Ameriky, ktorá začiatkom tohto mesiaca oznámila otvorenie kancelárie v San Franciscu, k tomu aby vedela poskytovať poradenské služby okolo ponúk v oblasti technologických spoločností.

Toto oznámenie korešpondovalo so získaním Chrisa Gaertnera ako vedúceho predstaviteľa pre globálnu oblasť technológií, spoločne s Walidom Khiarihom, ktorý sa stal výkonným riaditeľom svojho technologického tímu. Gaertner bude viesť spustenie novej kancelárie spoločnosti v San Francisco Bay Area (Silicon Valley).

Súvisiace:
Európska banková dynastia urobila ďalší veľký krok k Wall Street
Dynastia Rothschild rozširuje aktivity v Sillicon Valley

Nová kancelária v Silicon Valley nasleduje po otvorení novej kancelárie v Chicagu, pod vedením bývalého riaditeľa spoločnosti Goldman Sachs – Ericom Hirschfieldom. Spoločnosť si v auguste najala Jamesa Neissa od spoločnosti UBS, ktorý aktuálne stojí na čele spoločnosti Rothschild & Co. v Severnej Amerike.

Firma má bohatú históriu. Mayer Amschel Rothschild pred viac ako 200 rokmi vytvoril rodinné partnerstvo a začiatkom 19. storočia päť jeho synov vytvorilo bankové aktivity v Londýne, Paríži, Frankfurte, Neapoli a vo Viedni.

V súčasnosti je jedným z najvýznamnejších poradenských firiem v oblasti fúzií a akvizícií, pričom v roku 2016 dosiahla v piatom roku svoje príjmy v oblasti fúzií a akvizícií v Európe s 384 miliónmi dolárov. Tým sa dostala pre Citigroup, Credit Suisse, Barclays a Deutsche Bank.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Facebook komentár