Ak sa Vám niečo páči poprosím kliknúť na “páči sa mi to”, alebo FB a Twitter “like” aby sme mali od Vás odozvu (a taktiež Nás to vedie k pokračovaniu Našej tzv “práce”)…Čím viac klikov na na FB a Twitter “like”, tým nám pomôžete rozšíriť sa “ĎAKUJEME”

  • Rothschildovský RIT Capital kupuje podiel v Rockefellerovskej SocGen
  • Obchod zaručí Rothschildovcom dlho hľadanú oporu v USA
  • Riaditeľ Rockefellerovcov vidí v tejto kombinácii veľké a dlhodobé benefity

Dve z najvýznamnejších svetových mien vo finančníctve sa spájajú. Európska Rothschildovská banková dynastia súhlasila s kúpou podielu v Rockefellerovskej skupine, čo jej konečne pomôže k získaniu vplyvu v USA.

Rothschildovský  RIT Capital Partners v stredu potvrdil, že išlo o 37% podiel v Rockefellerovskej francúzskej skupine Societe Generale, za nezverejnenú sumu.

Davida Rockefeller, 96-ročný, a Jacob Rothschild, 76-ročný, sa poznajú už vyše 5 desaťročí.

„V makro-škále tu ide o kombináciu 2 exkluzívnych rodín, ktoré majú dlhú históriu tvorby bohatstva,“ uviedol v interview riaditeľ zastupujúci Rockefellerov, Reuben Jeffrey.

Špecifické podnikové iniciatívy, ktoré vzídu z tohto nového partnerstva ešte zatiaľ neboli stanovené, povedal Jeffrey. „Zaberie to nejaký čas, kým spracujeme detaily.“

Jednou z oblastí, kde Rockefelleroví klienti môžu vyťažiť je prístup k privátnym investíciám Rothschildovcov, povedal.

Rockefeller & Co sa datuje do roku 1882, kedy barón John D. Rockefeller rozbehol biznis v Standard Oil, s úmyslom riadenia svojho osobného majetku. V roku 1980 sa firma stala americkým investičným poradcom pre ultra-bohaté rodiny, fondy, nadácie a rôzne inštitúcie so správou vyše 34 miliárd USD.

Banky po celom svete sa zbavujú svojich nepotrebných aktív za účelom redukcie zisku a posilnenia kapitálových pozícií kvôli tomu, aby splnili regulácie na opätovné predídenie finančnej krízy z roku 2008.

Začiatkom mesiaca agentúra Reuters uviedla, že SocGen uvažovala o predaji asset management pobočky v Los Angeles, Trust Co of the West, okrem iným aj svojmu manažmentu. Francúzska banka tiež predávala niekoľko miliardové lietadlo a iné… na zmrštenie svojej bilancie a zredukovanie financovania americkými dolármi.

SocGen, ktoré  malo svoj podiel u Rockefellerovcov od roku 2008, vymenovala v marci nového šéfa privátneho bankovníctva, nahrádzajúc Daniela Truchiho Jean-Francois Mazaudom.

Tento posledný Rockefellerovský obchod vymení SocGen za jedného z najuznávanejších mien svetových financiách.

Začiatok Rothschildovskej bankovej dynastie sa datuje do 18. st. vo Frankfurte, kde Mayer Amschel Rothschild rozbehol svoj biznis. Rodina sa počas svojej existencie podieľala na doslova epochálnych obchodoch, ako napríklad pomoc Británii vyhrať vojnu proti Napoleónovi v 19. st. a poskytnutím pôžičky britskej vláde na kúpu Suezského prieplavu.

RIT a ďalšie z ich rodinných firiem, Edmond de Rothschild Group, už začiatkom roka poznamenali, že by radi sformovali nový podnik na obohatenie svojich fondov a investícií.

Očakáva sa, že tento obchod sa uzavrie koncom septembra, pričom sa čaká na regulačné  schválenia.

Zdroj: www.Reuters.com

Facebook komentár