Po stáži som dva a pol roka pracoval ako analytik v tíme investičného bankovníctva v Rothschild v Singapure. Počas tohto obdobia som spolupracoval s novo nastúpeným riaditeľom z Frankfurtskej pobočky na nastaveniach odvetvia pokrytia dopravy v Ázii a tiež trávil čas v Šanghaji na nedávno vytvorených PE fund-och (akcie verejne neobchodovateľných spoločnosti) čiastočne financovanými Rothschild.

Chcem tu jasne zmieniť to, že ak idete sledovať IBD verím, že Rothschild je obzvlášť dobrá firma na spojenie kultúry a kvality Vašej kariéry – vzhľadom k obzretiu. Úprimne oceňujem príležitosti ktoré som mal v Rothschild. Tento článok je zameraný na tých (a pravdepodobne i ďalších), čo naozaj chcú vo svojom živote vytvoriť niečo sami.

Nedostatok vlastného kapitálu počas mojej práce v investičnej banke.

Už skôr ako na mojej pôvodnej stáži, som spozoroval to , že ľudia v banke nie sú obzvlášť šťastný z ich životov, ale vtedy som si myslel ,,práca je práca“ a pokračoval som v pracovnej činnosti.

Nepríjemný aspekt investičného bankovníctva sa má skrývať za veľkou dĺžkou a veľkou frekvenciou týchto stránok. Súhlasím, že tieto aspekty sú podstatné a početné. Jeden závažný problém, ktorý som mal bol, že som bol vedený do práce vo dne v noci, cez štátne sviatky, zdravý aj počas chorôb. Niekedy som mával skutočne strach z práce – prichádzal som veľmi stresovaný a horlivo zisťujúc, že nabudúce si uchmatnem trochu spánku. I tak som však nemal nechuť k hodinám ako aj k dynamike práce

Ak ste zamestnanec, práca na Vás tlačí. Máte tendencie vyhnúť sa práci, pretože každá Vám priradená nepodstatná práca obyčajne vedie k minimálnym príjmom a v skutočnosti to rozhodne nie je Vaša voľba robiť to, či nerobiť. Aj v IBD, kde bonusy môžu byť značné, stále necítite že práca sa pomaly sťahuje k odmene a dokonca ak ste mali dobrý rok, Váš bonus je prerozdelený celému tímu a činiteľom.. Počas druhého roku som bol označovaný ako druhý najlepší analytik v Juhovýchodnej Ázii, ale moje bonusy boli významne menšie ako priemerné počas roka kedy som sa zaúčal, pretože ako ostatní, aj rajón (a myslím zväčša všetky investičné banky, globálne) nerobil to isté. Je ťažké mať pocit, že by bol extra pracovný víkend naozaj cítiť na koncoročnom bonuse.

Niekedy to vyzerá, že je to v záujme zamestnávateľa zapojiť Vás do práce najlepšie ako je možné, pokiaľ vo Vašom záujme nie je chodiť domov skôr, alebo mať voľné víkendy, atď. Napríklad posledný víkend, keď Vám dal vedúci ďalšiu pitch book na urobenie, nevyhodil kvôli Vám ďalších 1000 dolárov.

Akokoľvek, môj problém vlastne nebol nedostatok práce. Môj problém bol v pocite, že práca je na mňa nahodená a je nebudujem nič skutočné, svojpomocne – robil som tvrdo, ale necítil som radosť z práce.

Pokiaľ sa niektorí  ľudia sťažovali na pracovné cesty, ja som ich mal skutočne veľmi rád. Vzal som každú príležitosť na cestovanie, výhradne som žiadal cesty k iným klientom v krajinách po celej Ázii a končil trávením väčšiny času mimo kancelárie.

O Rickshaw

Na ceste do Tokia som bol šokovaný aké drahé sú taxíky. Raz ma jedna z mojich ciest taxíkom, ktorá nevyzerala moc dlhá, stála cez 100 amerických dolárov a dokonca najmä aj vážne krátke cesty stáli 30. Myslel som si, že ľudia jazdiaci okolo musia byť šťastný zo šoférovania za primerané ceny.

Potom som sa zamýšľal nad tým, čo je teraz Rickshaw, mobilná aplikácia v ktorej sa spájanú ľudia vlastniaci auto a trochu voľného času na jazdu do ich okolia. Použitím Rickshaw môžu pasažieri vidieť odhadovanú cenu lokálnych taxi spoločností (ktorej môžu zavolať ak chcú, rovno z aplikácie) a porovnať ich s inými ponukami od iných šoférov. Napríklad, pasažier v Chicagu môže vidieť, že miestne taxi by stálo 20 dolárov, pokiaľ Brian, ktorý má hodnotenie 5 hviezdičiek, jazdí na BMW 330i 2007 a príde do 6-tich minút, to ponúka za 18 dolárov. Medzičasom Sarah, s hodnotením 4 hviezdičky, jazdiaca na VW Passat 2005 je vzdialená 4 minúty a ponúka odvoz za 16 dolárov.

Po akceptácii ponuky si cestujúci a šofér môžu poslať správu, zavolať si, alebo hľadať GPS súradnice druhej strany, čím vyriešia pri ktorom z 10-tich východov pri kongresovom centre sa majú stretnúť. Pasažier môže zaplatiť za jazdu hneď hotovosťou alebo bez problémov kartou.

Pokiaľ nad tým premýšľam popri braní šokujúco predraženého taxíka v Tokyu, Ricshaw ponúka cenu na miestach ako Guangzhou v Číne, kde sú taxíky lacné, ale často náročné na nájdenie a kde vodiči ,,čiernych taxíkov“ (neoficiálne taxíky) ponúkajú nehanebné ceny zákazníkom, nič netušiacim koľko aktuálne stoja lokálne taxíky. V mestách ako Guangzhou, môžete vidieť lokálne taxíky stojace 30,00 RMB (iná skratka pre Juan – 3,62 EURO), ale budete šťastný ak ho chytíte za upršaného piatkového večera. Potom uvidíte ponuky okolo 50 RMB. Kým ponuky môžu byť väčšie ako oficiálne (veľmi nízke) ceny, v konečnom dôsledku na Rickshaw-e sú obaja, vodič aj pasažier, upozornení na rozdiely a pasažier môže urobiť jeho vlastné informované rozhodnutie.

Rickshaw je teraz dostupná na Android a iPhone a stiahnete ho tu: Android a iPhone.

Zatiaľ máme len podporu transakcií v americkom dolári, ale očakávame uvoľnenie ďalších štyroch jazykov (španielsky, francúzsky, nemecký, poľský) tak ako aj 21 dodatočných mien ďalší týždeň. Naša nami patentovaná databáza vzorcov cenotvorby takmer 1000 lokálnych taxi spoločností zahŕňajúci Severnú Ameriku, Európu a Áziu a Tichomorie.

Ak chceš vedieť viac, klini na našu stránku.

Môj život od odstúpenia

Po odstúpení som si vzal mesiac dovolenky na zabývanie a aj kvôli časovému posunu medzi Singapurom a Hong Kongom a pripojil som sa k mojej priateľke, ktorá už v HK žila. Nenazdajky som vlastne robím viac hodín teraz ako som robil v Rothschild, ale pocit z toho je totálne odlišný.

Prvá vec, na ktorú som myslel po prebudení a posledná pred spaním, bol Rickshaw. Keď som sa sprchoval, myslel som na Rickhaw. Pri nakupovaní som myslel na Rickshaw. Neustále pracujem. Pracujem cez prázdniny a víkendy, ale nepociťujem to ako prácu, pretože ja som jediný, ktorý ma môže potlačiť a ja som odhodlaný budovať skvelý produkt a hromadiť používateľské skúsenosti.

Preložil: Peter Makyš

Zdroj: WallStreetOasis

Facebook komentár