Hotovost_pomaly_zomiera_Toto_su_spolocnosti_ktore_ju_nahradzaju

Už to nie je všetko o eurách. Alebo dolároch, českých korunách, alebo iných papierových menách.

Pandémia urýchlila likvidáciu peňazí kvôli obavám z infekcie a to je skvelá správa pre firmy ako Square, ale aj majiteľa spoločnosti PayPal – Venmo.

Ich akcie v priebehu tohto roka dosahujú prudko výnosy, pretože ľudia sa vyhýbajú fyzickým papierovými peniazom a minciam, nakupujú online a posielajú platby digitálne v čoraz bezkontaktnejšom svete. Podľa prieskumov Federálnej rezervnej banky v San Franciscu bolo používanie papierových mien už pred vypuknutím koronavírusu na ústupe.

Akcie spoločnosti PayPal vzrástli o 65%, zatiaľ čo v roku 2020 sa firme Square doposiaľ podarilo viac ako zdvojnásobiť. Obe akciové spoločnosti sú tak stále v razantných ziskoch. A vzhľadom na priaznivé trendy je pravdepodobné, že by sa každej z týchto akcií mohlo dariť.

Analytici sú obzvlášť optimistickí (býčí) na firmu Square a jej populárnu službu Cash App.

V pondelok Andrew Jeffrey zo spoločnosti SunTrust zvýšil cenový cieľ pre firmu Square na čele so spoločnosťou Twitter na 150 dolárov za akciu – takmer o 20% viac ako súčasná úroveň akcií.

„Firma Square je pripravená prevziať zmysluplný podiel priamych vkladov z bánk,“ uviedol Jeffrey v správe a dodal, že „pandemický stimul zdôrazňuje jedinečnú funkčnosť aplikácie Cash App, o ktorej si myslíme, že v konečnom dôsledku môže nahradiť tradičné účty určené pre kontrolu finančných prostriedkov.“

Square a PayPal sú moderné banky pre mladších používateľov

Iní analytici sa zhodujú na tom, že Square – hlavne vďaka svojej službe Cash App – sa stáva modernou verziou bankových pobočiek miestnej komunity pre generáciu Milénia a generáciu Z.

Analytik spoločnosti Rosenblatt Securities – Kenneth Hill v správe minulého týždňa uviedol: „Zákazníci jednoznačne prechádzajú na online bankové služby spoločnosti Square.“

Hill vylepšil svoje investičné hodnotenie spoločnosti na „kúpu“ a dodal, že „ako sa Square vyvíja, zavádza a speňažuje množstvo služieb v rámci platobných a finančných ekosystémov, pokladá základy, aby sa spoločnosť stala potrebou aj pre nadchádzajúce roky.““

PayPal ťaží z niektorých rovnakých trendov.

Analytička spoločnosti MoffettNathanson – Lisa Ellis po stretnutí s generálnym riaditeľom firmy PayPal – Dan Schulmanom minulý mesiac napísala: „Aj keď sa rozsiahle opatrenia týkajúce sa obmedzení v súvislosti s pandémiou Covid-19 po celom svete pomaly zmierňujú, dopyt po službách PayPal zostáva na zvýšených úrovniach, ktoré boli vidno už v apríli.“

Ellis uviedla, že Schulman poznamenal, že existuje „absolútna istota“ kedy by v druhom štvrťroku PayPal mal získať najmenej 15 miliónov nových aktívnych používateľov.

PayPal sa tiež snaží rozšíriť svoje ponuky, aby sa stal ešte viac otvoreným kontaktným miestom pre finančné potreby mladších spotrebiteľov. Okrem spoločnosti Venmo, spoločnosť nedávno kúpila aj službu združujúcu zľavy na nákupy a odmeny – Honey.

Taktiež existujú špekulácie, že PayPal a Venmo by čoskoro mohli ponúknuť schopnosť nakupovať a predávať bitcoiny, prostredníctvom týchto dvoch platforiem.

PayPal zatiaľ ešte s formálnym oznámením neprišiel. Takýto krok by mal zmysel vzhľadom na to, aké úspešné bolo obchodovanie s virtuálnou menou Bitcoin pre Square.

Keď Square v máji oznámila svoje výsledky za prvý štvrťrok uviedla, že jej príjmy z bitcoinov v rámci Cash App sa v porovnaní s minulým rokom 5-násobne zvýšili na 306,1 milióna dolárov. Predaj bitcoinových transakcií predstavoval takmer štvrtinu celkových štvrťročných príjmov spoločnosti.

Pri takomto raste sa zdá byť len prirodzené, že spoločnosť PayPal bude chcieť kus tzv. “krypto“ koláča.

Minulý mesiac v správe Guy Hirsch, ktorý je generálnym riaditeľom pre obchodovaciu spoločnosť eToro, uviedol: „Po veľkom úspechu spoločnosti Square v oblasti obchodovania s kryptomenami ako Bitcoin … to predstavuje nevyhnutné zameranie aj pre spoločnosti, ako sú Venmo a PayPal.“ … „Tieto veľké spoločnosti poskytujúce finančné služby formou technológií vidia príležitosť pre výrazný rast na tzv. krypto-trhu.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár