Jack Dorsey - CEO spoločnosti Twitter.

Jack Dorsey – CEO spoločnosti Twitter.

Jack Dorsey využíva svoje značné bohatstvo na riešenie pandémie koronavírusov.

Dorsey, ktorý je generálnym riaditeľom spoločností Twitter a Square, v utorok na sociálnej sieti Twitteri oznámil, že vytvoril nový fond s názvom Start Small LLC, ktorý bude financovaný 1 miliardou dolárov z jeho akcií spoločnosti Square. Povedal, že to zhruba predstavuje 28% jeho majetku.

Dorsey dodal, že po potlačení nákazy koronavírusom sa Start Small presunie na financovanie zdravia a vzdelania, ako aj na univerzálny základný príjem, ktorý by vláda mala pravidelne vyplácať občanom.

Dorsey v následnom tweete uviedol: „Prečo je zdravie a vzdelanie dôležité? Verím, že predstavujú najlepšie dlhodobé riešenia existenčných problémov, ktorým svet čelí,“ … „Univerzálny základný príjem je skvelý nápad, ktorý si vyžaduje experimentovanie. Zdravie a vzdelanie sú pre rovnováhu rozhodujúce.“

Dorsey poznamenal, že mať samostatnú LLC umožňuje určitú flexibilitu a konkrétne venuje svoje akcie. Spoločnosť Start Small rozdá granty príjemcom priamo, čo Dorsey urobil už v minulosti anonymne a v hodnote 40 miliónov dolárov. V budúcnosti budú podľa jeho slov všetky granty verejné “takže sa ja a ostatní môžeme učiť.”

V tweete Dorsey ďalej uviedol: „Návrhy vítané. Zrušte svoju hotovosť;)“

Dorsey bude zdieľať všetky transakcie uskutočnené fondom vo verejnej tabuľke, počnúc 100 000 dolármi, ktoré poskytol Americkému potravinovému fondu.

Start Small je financovaný z akcií spoločnosti Square, kde Dorsey vlastní viac akcií a preto bude musieť časom vykonať predaj ďalších akcií. Rozhodol sa založiť spoločnosť Start Small už teraz, pretože „potreby sú čoraz naliehavejšie“, a povedal, že chce „vidieť už vplyv v mojom živote“.

Súvisiace: Koronavírus: Španielsko sa stane prvou krajinou v Európe s univerzálnym základným príjmom

Od svojho založenia v roku 2009, Dorsey a Jim McKelvey cez firmu Square naďalej zvyšujú svoj podiel na trhu ako alternatívna platobná spoločnosť voči tradičným platobným systémom. V roku 2013 spoločnosť Square spustila mobilnú aplikáciu Cash App, ktorá umožňuje používateľom prevádzať peniaze a zároveň aj investovať.

Hovorca spoločnosti Square sa odmietol vyjadriť.

Dorsey nakoniec poznamenal: „Dúfam, že to inšpiruje ostatných, aby urobili niečo podobné,“ … “Život je príliš krátky, takže urobme všetko, čo dnes môžeme, aby sme ľuďom naozaj pomohli.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheVerge

Facebook komentár