S príchodom smartphonov sa začali objavovať platobné služby od firiem ako Square, PayPal, Venmo, Android Pay a Apple Pay. Oblasť mobilných platieb by však v priebehu ďalších niekoľkých rokov mala podľa predpovedí dosiahnuť razantný boom.

V rámci 10-ročných osláv odkedy začala ponúkať svoje prvé mobilné služby, spoločnosť PayPal prišla s vizualizáciou exponenciálneho rastu mobilných platieb, aj keď pripúšťa, že oblasť smartphonov stále predstavuje len “nepatrný zlomok” všetkých prevodov.

Súvisiace: Platby cez MasterCard pomocou selfie

V januári, generálny riaditeľ spoločnosti PayPal – Dan Schulman pred analytikmi uviedol, že digitalizácia hotovosti a masové prijatie mobilných telefónov vytvorili “radikálnu zmenu, ktorá transformuje svet financií a samotnú podstatu obchodu.” Takmer tretina z 4,9 miliárd platieb, ktoré spracovala spoločnosť PayPal v minulom roku prišlo prostredníctvom mobilných zariadení, čím hodnota transakcií predstavovala úroveň až 66 miliárd dolárov.

Bill Ready, ktorý je viceprezidentom spoločnosti PayPal pre celosvetové produkty vo vyhlásení uviedol: “Mobilné telefóny v budúcom desaťročí povedú k väčšej zmene obchodu, než sme videli v období posledných sto rokov.”

Súvisiace:
Mobilné bezdotykové platby do roku 2018 dosiahnu $ 189 miliárd
Táto krajina chce prestať používať hotovosť

Celkový objem mobilných platieb v Spojených štátoch v roku 2014 prekročil 100 miliárd dolárov a naďalej rastie rýchlym tempom. Počas minulo-ročného leta, prieskumná spoločnosť IDC predpovedala, že celková hodnota platieb cez mobilné siete by mala po celom svete, do roku 2020 dosiahnuť takmer 4 bilióny dolárov, keďže závislosť ľudí na mobilných telefónoch rastie viac a na trhy prichádzajú pohodlnejšie a bezpečnejšie zariadenia.

Akcie spoločnosti PayPal v dnešnom dopoludňajšom obchodovaní klesli o 0,8% na $ 38,48. Avšak v priebehu posledných troch mesiacov vzrástli o 12,2%. Spoločnosť sa v období leta, minulého roka oddelila od firmy eBay.

Zdroj: PayPal, Reuters

Facebook komentár