Spoločnosť PayPal počas tohto týždňa uviedla, že začne pracovať na medziplanetárnom platobnom systém pre nákup vecí vo vesmíre.

Znie to ako PR senzácia, ale PayPal to myslí smrteľne vážne – s cieľom dostať sa do rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti vesmírnej turistiky. So spoločnosťami ako Virgin Galactic a Space X prinášať go-to-Mars sen oveľa bližšie k realite, PayPal oznámila, že jej cieľ je jednoducho začať premýšľať o zložitých otázkach v priestore obchodu.

“Nemáme ihneď zospovedané všetky odpovede, ale je jasné, že nebudeme používať hotovosť, keď sme vo vesmíre,” poznamenal vedúci spoločnosti PayPal – David Marcus. taktiež dodal: “Cítime, že je aktuálne čas – nie až budúci rok, nie keď sa to začne naplno diať -. Začíname premýšľaním, ako to vyzerá”

PayPal vo vlastníctve spoločnosti EBay spolupracuje s poprednými dvoma skupinami – Search for Extraterrestrial Intelligence Institute a the Space Tourism Society, s cieľom zoodpovedať “veľké otázky okolo komercionalizácie vesmíru.”

Obchodovanie vo vesmíre by mohlo prinútiť k dosiahnutiu významného vývoja všetkých subjektov, ktoré sa dotýkajú platby: bankové systémy, riziká a podvody, regulačné a ďalšie otázky. Taktiež, čo bude predvolenenou mena v bezhotovostnom systéme tohto priestoru? Kto bude poskytovať zákaznícku podporu?

Marcus poznamenal: „Tieto otázky je potrebné vyriešiť, k tomu, aby sa stal priestor cestovného ruchu vo vesmíre životaschopným sektorom.“

“Je ľahké vnímať to ako druh nereálnych alebo hlúpych otázok,” … “Ale to sú skutočné, zložité, dôležité problémy, ktoré musia byť vyriešené.”

„Prísť s riešeniami na tieto odpovede sa musia rýchlo, ako príležitostné cesty do vesmíru sú oveľa bližšie, než by si priemerný spotrebiteľ mohol myslieť“ .. “Počas niekoľkých rokov bude mať cestu do vesmíru viac ľudí z povrchu tejto planéty a častejšie, a budeme musieť určiť hodnoty v tomto novom prostredí.”, – poznamenal predseda Inštitútu SETI – Jill Tarter.

Zdroj: PC Magazine

Facebook komentár