HP_planuje_celosvetovo_prepustit_dalsie_tisice_zamestnancov

Spoločnosť HP plánuje v nasledujúcich troch rokoch prepustiť tisíce svojich zamestnancov nachádzajúcich sa po celom svete.

Spoločnosť HP vo štvrtok vyhlásila, že má v úmysle znížiť počet zamestnancov o 7 000 až 9 000 v rámci „kombináciou odchodov zamestnancov a dobrovoľného predčasného odchodu do dôchodku“. Očakáva sa, že dokončenie tejto stratégie bude dokončené vo fiškálnom roku 2022.

Hovorca spoločnosti HP uviedol, že spoločnosť v súčasnosti má na celom svete 55 000 zamestnancov. Zníženie počtu zamestnancov by mohlo predstavovať až 16% z jej pracovnej sily.

Spoločnosť odhaduje, že reštrukturalizácia bude stáť okolo 1 miliardy dolárov a odhaduje, že jej zároveň ušetrí náklady v objeme 1 miliardy dolárov.

Tento krok prichádza počas obdobia neistoty pre spoločnosť HP. V auguste jej predseda a generálny riaditeľ Dion Weisler oznámil, že v roku 2020 plánuje odstúpiť.

Divízia tlačiarní, ktorá predstavuje hlavný zdroj zisku zaznamenala pokles tržieb a analytici v spoločnosti Sanford C. Bernstein ju nedávno označili za „topiacu sa kocku ľadu“.

Enrique Lores, prichádzajúci prezident a generálny riaditeľ spoločnosti HP, vo štvrtok uviedol, že spoločnosť HP „podniká odvážne a rozhodné kroky, keď sa pustíme do našej ďalšej kapitoly“.

Súvisiace: Davos: “Stratégie, ktoré korporácie viedli k svetovej dominancii, už nefungujú”

Ďalej poznamenal: „Vidíme významné príležitosti na vytvorenie hodnoty pre akcionárov a toto sa nám podarí napredovaním v oblasti vedúceho postavenia, narušením priemyslu a agresívnou transformáciou spôsobu práce.“

Spoločnosť v roku 2018 oznámila, že do konca fiškálneho roka 2019 očakáva, že spoločnosť opustí 4 500 až 5 000 zamestnancov. Jednalo sa o poplatok pred zdanením vo výške 700 miliónov dolárov.

Spoločnosť HP tiež oznámila, že podľa údajov zostavených spoločnosťou Bloomberg očakáva zisk, s výnimkou nákladov na reštrukturalizáciu a ďalších položiek, vo výške 2,22 až 2,32 dolára za akciu vo fiškálnom roku 2020. Analytici v priemere odhadovali hodnotu 2,23 dolárov na akciu. Akcie spoločnosti HP po tomto oznámení klesli o 5%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár