Veľa programátorov, najmä v Silicon Valley, majú jedinú firemnú uniformu, ktorú potrebujú a tým sú tričko a mikina. Bolo to veľkým plusom tejto práce, keďže nikoho nezaujímalo, ako sa do práce obliekate, teda až doteraz.

Ale počas tohto týždňa niekoľkým tímom v rámci rozsiahlej divízie HP Enterprise Services o 100 000 zamestnancoch bolo zaslané tzv. dôverné memorandum o ráznom opatrení proti neformálnemu oblečeniu na pracovisku, pretože vyššie postavní ľudia v spoločnosti sa obávajú, že zákazníci ktorí navštevujú kancelárie budú odrádzaní od podobnej firmy, keďže niektorí jej zamestnanci sa oblekajú do vblednutých tričiek a roztrhaných nohavíc. Taktiež to má vplyv na produktivitu elegantnejších zamestnancov. 

“Podľa spoločnosi HP by sa muži mali vyvarovať príchodu do kancelárie v tričkách bez golierov, vyblednutých alebo roztrhaných džínsoch, kraťasov, šiltoviek a iných pokrývok hlavy, športového oblečenia a sandálov a ďalšej otvorenej obuvy. Ženám sa neodporúča nosiť krátke sukne, vyblednuté alebo roztrhané džínsy, šaty s vysokým rozparkom, sandále, šialene vysoké podpätky a príliš veľa šperkov.”

Súvisiace:
Stážisti v Silicon Valley majú plat 7000 dolárov za mesiac
Nový dress code desí investičných bankárov
Nový Svetový Poriadok: Google míňa viac ako Intel!

Technicky, toto je len žiadosť zamestnancov spoločnosti HP k tomu aby dodržiavali dress code, ktorý je už dávno schválený. Ale jedná sa najmä o tímy v oblasti výskumu a vývoja a predtým už boli zrejme prijaté ako skôr “návrh” než “tvrdé pravidlo”. Tieto správy prichádzajú v príliš nevhodnú dobu, keďže mnoho vývojárov počas teplých letných mesiacoch často pracuje v šortkách.

Na sociálnej sieti Twitter sú odpoveďe doposiaľ do značnej miery negatívne:

HP Enterprise Services prejde sa v blízkej dobe stane samostatnou spoločnosťou. Ale laxný dress code je významným pomocníkom pri nábore top talentov v Silicon Valley a zostáva to videné ako kompromis, ktorý stojí za to.

Spoločnosť HP neodpovedala na žiadosti o komentár v čase zverejnenia tejto správy.

Zdroj: TheRegister.co.uk

Facebook komentár