Veduce_spolocnosti_celosvetoveho_trhu_s_PC_2017_top

HP je opäť nesporným kráľom na trhu PC.

IDC a Gartner, ktoré sú dvomi popredných výskumnými spoločnosťami pre oblasť technológií súhlasia s tým, že tento výrobca so sídlom v Kalifornii si aktuálne drží vedúce miesto v podieloch na trhu. Avšak nevedia sa zhodnúť v tom, kedy spoločnosť Lenovo prišla o svoje prvenstvo; Gartner uvádza, že sa tak jednoducho stalo v druhom štvrťroku, zatiaľ čo IDC poznamenáva, že HP sa ujala vedenia v prvom štvrťroku 2017.

Bez ohľadu na to, HP pravdepodobne čelí oprávneným radostiam, keďže je jedným z mála výrobcov PC, ktorý v skutočnosti aj čelí rast – ako je uvedené nižšie v grafe, ktorý je založený na údajoch spoločnosti Gartner.

Ale to môže byť niečo ako duté a prípadne krátkodobé víťazstvo. Celosvetové dodanie počítačov (PC) v uplynulom štvrťroku podľa spoločnosti Gartner dosiahlo úroveň 61,1 milióna, čo je oproti rovnakému obdobiu roku pokles, ktorému však tradičný trh PC čelí už roky.

Súvisiace:
Koniec monopolu Apple a Google v smartphonomoch je v nedohľadne
Ako 5 technologických gigantov zarába svoje miliardy?

Obaja, Gartner a IDC pripisujú pokles čiastočnému nedostatku komponentov, ale dlhodobejšie obavy z klesajúceho trhu počítačov zostávajú. Najpozoruhodnejšie je, že predaje tabletov a smartphonov sú čím ďalej tým rozsiahlejšie, čo neustále znižuje dopyt po tradičných počítačoch.

Graf vedúcich spoločnosti na trhu s PC: 2Q 2016 – Q2 2017
Veduce_spolocnosti_celosvetoveho_trhu_s_PC_2017

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Gartner, IDC

[], [], [], [], []

Facebook komentár