IBM_dosahuje_prepad_trzieb_21_kvartalov_za_sebou_2017

Investori IBM čelia studenej sprche.

Technologický gigant počas tohto týždňa oznámil svoje výsledky príjmov za druhý štvrťrok a uviedol, že jeho tržby od 2. štvrťroka 2016 poklesli približne o 5%. Ako ukazuje tento graf od spoločnosti Statista, jedná sa 21. priamy kvartálny medziročný pokles tržieb.

Aby sme udržali veci v perspektíve, spoločnosť IBM v minulom štvrťroku dosiahla príjmy vo výške 19,3 miliardy amerických dolárov. Spoločnosť sa snaží zamerať na oblasti ako “cloud computingu“ a “strategické imperatívy” (ako ich nazýva IBM), ktoré predtým dosahovali sľubné výkony, avšak ich rast v poslednom štvrťroku spomalil, čo spôsobilo pokles akcií. Avšak ich oblasť cloud computingu však medziročne vzrástla o 15%.

(cloud computing – možno ho charakterizovať aj ako poskytovanie služieb alebo programov uložených na serveroch na Internete s tým, že používatelia k nim môžu pristupovať napríklad pomocou webového prehliadača alebo klienta danej aplikácie a používať prakticky odkiaľkoľvek.)

Súvisiace:
Ako 5 technologických gigantov zarába svoje miliardy?
Vedúce spoločnosti celosvetového trhu s PC

Napriek tomu je táto spoločnosť aj naďalej viazaná na staršie výpočtové oblasti, ako napríklad predaj pracovných staníc a PC serverov, ktoré z nej vytvorili obrovského giganta. Tieto segmenty však pravdepodobne aj naďalej budú mať trajektóriu v smere nadol. Zmena je naozaj ťažká, ak ste obrovský.

IBM_dosahuje_prepad_trzieb_21_kvartalov_za_sebou_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Statista

Facebook komentár