Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Počas recesie sa napísalo veľa o problémoch v Las Vegas a počet návštevníkov, ako aj hráčov sa mohlo označiť nadpisom – Stratený Vegas.

Odvtedy počet návštevník Las Vegas sa navýšil na nové rekordné maximá. Počet júlových návštevník vzrástol o 1,7% nad rekordné úrovne roka 2015 a až o 10% z vrcholu dosiahnutého pred recesiou.

Súvisiace: Hazardný priemysel: Las Vegas je voči Macau trpaslíkom

Návštevnosť hráčov turnajov sa taktiež vrátila. Tu sú dáta z Las Vegas Convention and Visitors Authority.

Modré pruhy predstavujú ročné objemy návštevnosti (ľavá os) a červená čiara poukazuje na návštevnosť súvisiacu s herným priemyslom (pravá os).

Návštevnosť hráčov oproti rovnakému obdobiu v roku 2015 vzrástla až o 14,4%, po tom, čo v roku 2015 v porovnaní s rokom 2014 sa navýšila o 14,0%. Týmto tempom tak rok 2016 smeruje k vytvoreniu nového rekordu a predstavuje to 7% nárast nad vrcholom dosiahnutým pred recesiou v roku 2006.

Počas bubliny na trhu nehnuteľností bolo vidno veľa rôznych problémov týkajúcich sektora bývania, takže trvalo nejakú dobu, než sa situácia nakoniec vylepší. Ale návštevnosť sa v priebehu posledných dvoch rokov naozaj zvýšila.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, ABCNews

Facebook komentár